www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2016 | Srpen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
Leden
Březen
Duben
Květen
Červenec
Srpen
Říjen
Listopad
Prosinec
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


 

Smiřický klub slavil 95. výročí, zpestřením byla účast gardy Spartaku

Datum vydání: 8. srpna 2016
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Redakce

Smiřice – U příležitosti 95. výročí založení kopané ve Smiřicích (založeno 1. dubna 1921) se na smiřickém stadionu v sobotu uskutečnily oslavy.

V rámci sportovního odpoledne se za pěkného počasí před početným publikem hrála dvě fotbalová utkání.

Nejdříve nastoupily týmy SK Smiřice výběr Romana Vrabce a výběr Roberta Kociána.

Vyvrcholením pak bylo střetnutí mezi SK Smiřice a bývalými hráči Spartaku Hradec Králové v sestavě s řadou legend. Po utkání následovala beseda o sportu a nechyběla kulturní tečka.

SK Smiřice výběr Romana Vrabce – SK Smiřice výběr Roberta Kociána 5:2 (0:1). Branky: Hampl, Zimmerman, Horák, Tokár, Vrabec – Smetana, Mochan. Diváci: 250. Výběr Romana Vrabce: Středa, Hampl, Hruška, Müller, Tomek, Zimmerman, Huňák, Horák, Tokár, Bohatý, Vrabec, Slavíček, Votroubek. Výběr Roberta Kociána: Jarkovský, Smetana, Mochan, Holeček, Volter, Kocián, Burián, Tarantík, Martinů, M. Špaček, Kuchta, Kratěna, R. Špaček, Melich, Ponikelský.

SK Smiřice – Garda Spartak Hradec Králové 4:5 (3:3). Branky: Melichárek, Čížek, J. Mochan, Havlíček – Pokorný 2, Kyral 2, Holub. Diváci: 250. SK Smiřice: Hottmar, Mertlík, Melichárek, Matějček, M. Mochan, Jaborník, J. Škarytka, Čížek, J. Mochan, Havlíček, Koutník, Miller, Šimek, Koza, Brom. Garda Spartak Hradec Králové: Jelínek, Klusáček, Krejčík, Čvančara, Polák, Homoláč, Adrian Rolko, Šmolka, Franc, Josef Frýda, Holub, Pečenka, Milan Frýda, Pokorný, Ringel, Bednář, Kyral; trenéři Jan Rolko a Merkl.


Garda Spartaku - zleva stojí: L. Pečenka, A. Čvančara, J. Rolko, M. Frýda, K. Krejčík, L. Klusáček, A. Bednář, A. Rolko, D. Homoláč, M. Merkl, R. Polák; v podřepu zleva: J. Ringel, D. Franc, J. Frýda, R. Kyral, M. Šmolka, R. Holub, P. Pokorný, L. Jelínek.


Aktualizace článku 11.08.2016, 10:26:35

 

Smiřické náměstí prokoukne

Datum vydání: 1. srpna 2016
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jan Pruška

Smiřice - Do konce srpna bude hotové parkoviště. Pak začnou dělníci pracovat na náměstí.

Fontána místo starého betonového brouzdaliště, více parkovacích míst, nové lavičky i zeleň. Tak bude vypadat po rekonstrukci smiřické náměstí Míru. Stavbaři už začali se stavbou nového parkoviště, které by měli mít do konce srpna hotové. Pak přijde na řadu samotný prostor náměstí.

„Zastupitelstvo schválilo rozpočet 14 milionů korun na obnovu náměstí. Do této sumy se tedy musí vejít vše, co s obnovou náměstí souvisí. Plošně se jedná o 5 200 metrů čtverečných," uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar.

Po prázdninách začne druhá etapa prací, kdy bude probíhat rekonstrukce centrální části náměstí, přičemž budou zachovány chodníky po obvodu náměstí.

„V závěrečné třetí etapě proběhne rekonstrukce obvodových chodníků. Po dobu trvání této etapy budou k obchodům a službám na náměstí zajištěny provizorní přístupy," dodal starosta.

Autorkou návrhu nového náměstí je Hana Josefiová, kterou město vybralo na základě kladných referencí 
z jiných měst. Podle ní by náměstí v první řadě mělo být přehledné a bezpečné.

Stromy bránily kamerám

Z náměstí už také zmizely jehličnany. „Tento radikální zásah má hned tři vážné důvody. Řada stromů došla určitého stáří, které si vyžaduje jejich nahrazení. Dalším důvodem je skutečnost, že návštěvníci města marně hledají náměstí, jelikož netuší, že se ukrývá v lese. V neposlední řadě město eviduje opakované stížnosti bytového domu na náměstí na chování některých osob na náměstí, a to zejména v nočních hodinách.

Na náměstí jsou sice v současné době umístěny kamery s nočním viděním, ale kvůli neprostupné hradbě přerostlé zeleně pozbývají významu," dodal Tuzar.

Pokácené stromy nahradí dvacítka nových dřevin

Až dělníci dokončí stavební práce za více než osm milionů korun, náměstí oživí fontána v hodnotě téměř 1,8 milionu korun.

„Původně měla autorka konceptu náměstí v úvaze obohatit náměstí ještě nějakým sousoším, ale nakonec bylo rozhodnuto, že ozdobou náměstí bude fontána," uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar.

Město zaplatí také stejnou částku za veškeré mříže na náměstí, zhruba 900 tisíc korun bude stát veřejné osvětlení a za půl milionů korun nakoupí radnice lavičky, odpadkové koše či stojany na kola.

„Po dokončení náměstí budou na zakázku podle aktuálních rozměrů kolem stávajících lip vyhotoveny atypické lavičky, jejichž odhad je zhruba 250 tisíc korun," dodal starosta.

Odstranění stromů v minulosti kritizovali někteří lidé, vadilo jim, že jim bude svítit do obchodů či bytů. Město počítá s vysazením zhruba dvaceti listnatých stromů po obvodu náměstí, aby nepřekážely v pohledové ose.

Fontánu i mříž vyrobí v Horní Kalné

Ozdobou nového náměstí se stane fontána akademické sochařky Pauliny Skavové, která se může pyšnit celou řadou děl, které byly součástí výstav v zahraničí, mimo jiné i v New Yorku. Odlití se ujala slévárna z Horní Kalné a fontána bude z bronzu, stejně jako mříž pod ní (na snímku) s rozměry 3,5 krát 3,5 metru. „Hladina vody však bude pod ozdobnou dekorativní mříží, která jednak esteticky dotvoří celý vodní prvek, ale hlavně také zajistí základní požadavek města, a tím je zamezení cachtání dětí nepřizpůsobivých občanů," vysvětlil starosta Smiřic Luboš Tuzar.


Aktualizace článku 11.08.2016, 10:25:58