www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2016 | Květen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
Leden
Březen
Duben
Květen
Červenec
Srpen
Říjen
Listopad
Prosinec
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


 

Svatební šaty z dob minulých vystavují v kapli

Datum vydání: 5. května 2016
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (jap)

Výstavu svatebních šatů, doplňků, oznámení a fotografií ze soukromé sbírky paní Adrieny Tužilové z Lubna pod názvem Šaty pro nevěstu v dobách minulých mohou zájemci navštívit ve dnech 7. a 8. května vždy od 10 do 17 hodin v Erbovním sále Zámecké kaple Zjevení Páně ve Smiřicích. Vstupné je pro dospělé 50 korun, zlevněné pak o dvacetikorunu levnější.


Aktualizace článku 17.06.2016, 11:51:50

 

Stavba D11 do Jaroměře by mohla začít na přelomu 2017/2018

Datum vydání: 17. května 2016
Zdroj: ČTK – České noviny
Autor: ČTK

Jičín - Stavba pokračování dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře by mohla začít na přelomu let 2017 a 2018. Problém je zatím s prvním úsekem stavby mezi Hradcem a Smiřicemi, který má starý posudek vlivu na životní prostředí (EIA). Při návštěvě hradeckého kraje to v Jičíně řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ještě loni v srpnu Ředitelství silnic a dálnic předpokládalo, že první úsek z Hradce do Smiřic by se mohl začít stavět na konci letošního roku.

Sobotka chce předložit návrh zákona, který umožní stavět 11 klíčových infrastrukturních staveb bez opakování procesu EIA. Mezi 11 prioritních staveb je zahrnut i úsek z Hradce do Smiřic. Díky novele zákona by se měly stavby stavět bez opakování procesu získání posudků vlivu na životní prostředí. "V současné době o tom vyjednáváme s Bruselem," řekl Sobotka.

Na druhém úseku ze Smiřic do Jaroměře se podle něj pracuje na získání stavebního povolení, úsek novou EIA nepotřebuje. U obou úseků by se podle Sobotky mohl začít soutěžit výběr dodavatele v roce 2017 a na přelomu let 2017 a 2018 by mohla začít výstavba. Zda se začne stavět v roce 2017 či v roce 2018, bude podle Sobotky záležet na délce výběrového řízení na stavební firmy.

Pokud by se Česko s Bruselem na uznání starých posudků EIA nedohodlo, není podle premiéra vyloučena varianta, že by se stavba D11 Hradec – Jaroměř časově rozpojila a dříve by se mohl začít stavět úsek ze Smiřic do Jaroměře, který má platnou EIA. Výstavba D11 z Hradce Králové má podle premiéra šanci na získání peněz z evropských fondů, takže i proto chce vláda problém s EIA s Bruselem vyřešit. Mezi prioritními jedenácti stavbami z regionu východních Čech do chystané speciální novely zákona o posuzování vlivů na životní prostředí spadají ještě první dva úseky dálnice D35 z Opatovic na Pardubicku směrem na Moravu.

Dálnice D11 ve směru od Prahy zatím končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan. Předloni stavbaři zahájili stavbu posledního úseku z Osiček do Hradce Králové. Úsek by měl být hotový v srpnu roku 2017. Podle Sobotky stavba pokračuje podle harmonogramu.

Sobotka zmínil i stav přípravy stavby D11 v úseku z Trutnova na hranici s Polskem. "V tuto chvíli se tam připravují podklady pro vydání územního rozhodnutí," řekl. Pokud by vše šlo dobře a nebyly by komplikace s výkupy pozemků, mohlo by se podle premiéra mezi Trutnovem a hranicí začít stavět v roce 2019.

Premiér se zabýval i přípravou stavby obchvatu Náchoda, který by měl městu ulevit od tranzitní dopravy mezi Českem a Polskem. Obchvat má zatím nepravomocné územní rozhodnutí. To ale napadli odpůrci stavby námitkami, které nyní řeší krajský úřad.


Aktualizace článku 17.06.2016, 11:52:41

 

Za relikvie z války zaplatil. Nemá nic.

Datum vydání: 19. května 2016
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (fej)

Lákaly ho relikvie z druhé světové války. Objednal si je, zaplatil, jenže nakonec má prázdné ruce.

Proto dorazil devětatřicetiletý muž ze Smiřicka na policii a začal řešit případ, jenž je podle všeho podvodem. "Uvedl, že si začátkem května na internetovém bazaru vyhlédl a objednal tři kusy identifikačních známek německých vojáků z II. světové války a jeden tankový odznak. S prodávajícím se domluvil na částce tři tisíce korun, kterou předem zaslal na jeho účet," řekla tisková mluvčí policie Lenka Burýšková.

Nic však nedostal a prodávající přestal komunikovat. Případ je nyní policii řešen jako přestupek proti majetku.


Aktualizace článku 17.06.2016, 11:53:01

 

Vzduch snadno doplníte také ve Smiřicích

Datum vydání: 27. května 2016
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Redakce

Smiřice - Město je příjemným místem na cyklotrase Hradec Králové – Kuks, kde její část vede městským parkem

Při malém odbočení z této cesty do centra Smiřic nalezne cyklista nejen několik příležitostí pro posilnění a občerstvení, ale město se rozhodlo udělat něco i „Pro cyklistovu duši" a umístilo před kulturním střediskem Dvorana veřejnou pumpu pro cyklisty.


Aktualizace článku 17.06.2016, 11:54:37