www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2015 | Říjen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
Leden
Únor
Březen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2014
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Parkovacích míst přibylo, chystá se oprava náměstí

Datum vydání: 22. září 2015
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jiří Fejgl

Smiřice – Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálních voleb už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník, který denně sleduje dění na radnicích, nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se v šesti největších městech okresu od voleb událo.

Dnes se podíváme do Smiřic, v příštím díle vás čekají Třebechovice pod Orebem. Vraťme se do města, kde stojí národní kulturní památka: kaple Zjevení Páně. Tu si oblíbil slavný houslista Jaroslav Svěcený a každoročně se zde konají Smiřické svátky hudby.

Problém s parkováním

Před volbami se Hradecký deník ptal kandidátů na starostu, co by udělali s nedostatkem parkovacích míst ve městě. V centru téměř třítisícové obce bylo hledání volného místa téměř nadlidským výkonem. Problém ale zastupitelé řeší.

„Město vybudovalo koncem roku 2014 nová parkovací místa naproti vchodu do ZŠ Smiřice a v letošním roce nová parkovací stání v ulici Jiráskova směrem do náměstí a dále za školním hřištěm. Dosud zde byla podélná stání, která v těchto lokalitách nahradila kolmá parkovací stání. Počet se tak zde zdvojnásobil," vysvětlil Luboš Tuzar, starosta Smiřic.

Další místa by měla přibýt po rekonstrukci náměstí. V nejbližší době radnice zažádá o zahájení stavebního řízení na celkovou obnovu. Obyvatelé se dočkají také nového vodního prvku, stromů i dlažby. Řidiči budou moci nově zaparkovat také u mateřské školy. Vznikne zde 23 míst.

350 nových míst

Za prací spousta smiřických dojíždí do nedalekého Hradce Králové nebo Jaroměře. Město by chtělo přilákat do Smiřic nové firmy. „Spolu s investorem intenzivně pracujeme na administrativě v rámci průmyslové zóny, kde by mohlo vzniknout zhruba 350 zaměstnaneckých příležitostí," prozradil Tuzar.

Město také připravuje infrastrukturu pro osm nových parcel určených pro zástavbu rodinnými domy. Do budoucna přibudou další pozemky.

I chodci se dočkají zlepšení. Při opravách silničního průtahu městem dělníci opraví také chodníky. „V návaznosti na tento projekt se dokončuje projekt rekonstrukce ulice Nádražní a prostoru před nádražní budovou," dodal starosta. V Rodově nový chodník slouží na příjezdu od Smiřic.

Pivovar i park

Ožít by mohl také smiřický pivovar v zámeckém areálu. Obnovení zatím brzdí složitá administrativa, protože areál je kulturní památkou. „Rovněž začínáme s památkáři mluvit o obnově zámeckého parku. Chceme rekonstruovat parkové cesty, instalovat nový mobiliář včetně nového osvětlení, jehož počet se oproti stávajícímu stavu zvýší. Rovněž město jedná s řezbářem panem Miroslavem Křížem u výrobě a umístění různých pohádkových postav do parku tak, aby byl park zábavný pro děti a jejich rodiče zde tak mohli trávit chvíle odpočinku," naznačil Tuzar.

Od začátku roku také funguje za kulturním domem veterinární klinika. „Vznikla v budově bývalého výměníku, který léta neměl využití. O rekonstrukci se město podělilo s provozovatelem veterinární kliniky. A musíme uznat, že je to skutečně dobrá služba občanům a pan doktor Kolář si svým přístupem a profesionalitou získává nové a nové klienty," zakončil starosta.

Odkaz na zdroj: hradecky.denik.cz


Aktualizace článku 07.10.2015, 09:53:54