www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Sociální oblast | Projekt SPOLEČNĚ!
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Sociálně-právní ochrana
dětí
Pečovatelská služba
Plánování sociálních
služeb
Projekt SPOLEČNĚ!
Uskutečněné akce
Projekt Mapování bariér
Užitečné informace ze
sociální oblasti
Pracovní příležitosti v
regionu
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Projekt SPOLEČNĚ!

Projekt SPOLEČNĚ! zahrnuje cyklus kulturních a společenských akcí přispívajících k udržení a rozvoji duševních i fyzických sil ve starším věku.

Cílem projektu je umožnit (nejen) seniorům smysluplně, aktivně a především společně trávit volný čas a tím eliminovat rizika plynoucí z osamělosti a ztráty společenských vazeb.  Pod heslem „SPOLEČNĚ!“ chceme „vytáhnout“ seniory z domova a nabídnout jim aktivity, při kterých se mohou setkávat se svými vrstevníky, bývalými spolužáky, sousedy a přáteli, dozvědět se či naučit se něco nového, pobavit se nebo si jen tak popovídat. 

Podpora a rozvoj volnočasových aktivit seniorů je součástí Plánu rozvoje sociálních služeb regionu Smiřice na období 2014–2016.

Projekt je financován Nadačním fondem VEOLIA v rámci programu Stále s úsměvem - Aktivně po celý život a městem Smiřice. Všechny akce jsou přístupné zdarma.

Akce, které jsme v rámci projektu uskutečnili najdete ZDE.

 

 

1 Slzy smíchu Stanislava Zindulky Poutavé a veselé vyprávění o celoživotní procházce po prknech, která znamenají svět, ale nejen o nich. Herec reprezentuje příklad optimistického náhledu na život i v pokročilejším věku.
4. 6. 2015
18–20 hodin
2 Utajené životy slavných Češek   Populárně naučná beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou, která představuje zajímavé ženské osobnosti 19. a počátku 20. století (např. skladatelku a dirigentku Vítězslavu Kaprálovou, nebo dceru Boženy Němcové Theodoru). U kávy nebo čaje si budou moci účastníci popovídat na téma ženských osudů. Autogramiáda, prodej knih.
22. 9. 2015
17–19 hodin
3 Drobnosti Milana Drobného Recitál Milana Drobného s hostem pořadu Yvettou Simonovou. Bezplatný vstup umožní všem, kteří by rádi zavzpomínali na dobu svého mládí, aby se setkali v příjemném prostředí. Akce je pořádána k Mezinárodnímu dni seniorů.
9. 10. 2015
18–20 hodin
4 Tvořivé dílny I
šperky z FIMA
Ukázka výroby šperků z barevné polymerické hmoty FIMO. Účastníci si seznámí s technikou a sami si vyzkouší nějakou drobnost vyrobit. Ideální možnost k setkání nad rukodělnou činností.
5. 11. 2015
9–11 hodin
5 Tvořivé dílny II
vánoční aranžmá
Výroba vánoční výzdoby a posezení spojené s povídáním o (nejen) adventním čase. Příležitost k setkání.
26. 11. 2015
9–11 hodin
6 Trénink paměti Tři na sobě nezávislé semináře Mgr. Hany Striové. Akce pro všechny, kteří si chtějí zachovat duševní kondici a aktivovat mozek na optimální výkonnost. Zábavně, za pomoci rozmanitých cvičení se rozvíjí logické myšlení, jazykové dovednosti, posiluje paměť a schopnost koncentrace.
14. 1. 2016
10–11:30 hodin
7 Trénink paměti Podobně jak je tomu s tréninkem fyzických schopností, funguje i trénink mysli. Je známo, že pravidelný pohyb v průběhu života prodlužuje optimální funkčnost tělesných orgánů a systémů, od srdce a cévní soustavy (např. posilování srdečního svalu, prevence hypertenze), přes metabolismus (prevence cukrovky), pohybový aparát (posilování svalů) a dalších, až po posilování optimálního výkonu mozku (díky zvýšení přísunu kyslíku) a mozkových funkcí.
21. 1. 2016
10–11:30 hodin
8 Trénink paměti Mentální funkce lze trénovat podobně jako svaly. Všechny semináře předpokládají aktivní zapojení účastníků.
28. 1. 2016
10–11:30 hodin
9 Tvořivé dílny III
ubrousková technika
Ukázka jednoduché techniky, kterou je možné zdobit různé předměty. Účastníci se seznámí s postupem a sami si vyzkouší nějakou drobnost vyrobit. Ideální možnost k setkání nad rukodělnou činností.
3. 3. 2016
9–11 hodin
10 Tvořivé dílny IV
velikonoční aranžmá
Výroba velikonoční výzdoby a posezení spojené s povídáním tentokrát o svátcích jara. Příležitost k setkání.
24. 3. 2016
9–11 hodin

Aktualizace článku 06.11.2015, 08:17:21