www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2014 | Říjen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
Leden
Duben
Květen
Červen
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Smiřice dále povede starosta Luboš Tuzar

Datum vydání: 18. 10. 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (jap)

Na radnici ve Smiřicích už mají jasno. Město povede starosta Luboš Tuzar, který se Sdružením nezávislých kandidátů Volba pro Smiřice vyhrál volby a získal sedm z patnácti mandátů v zastupitelstvu.

"Můžeme potvrdit, že došlo k dohodě o obsazení rady města, která bude složena ze tří zástupců Volby pro Smiřice, po jednom bude mít ODS a KSČM. V radě tak zasednou zástupci subjektů, které našly programovou shodu v řízení města," potvrdil Tuzar.

Dohromady mají tyto subjekty deset zastupitelů. "KSČM bude dále pokračovat jako dosud v kontrolním výboru, uskupení SMIŘICE, RODOV, TROTINA - NÁŠ DOMOV bude pracovat ve finančním výboru," dodal Tuzar, který ve funkci starosty povede město už čtvrté volební období. Jedinou změnou bude přítomnost Lubomíra Jandery v radě města.


Aktualizace článku 21.10.2014, 09:04:30

Dálnice D11 má být do dvou let, se silnicí R35 se má začít příští rok

Datum vydání: 18. 10. 2014
Autor: Petr Záleský
Zdroj: hradec.idnes.cz

Sotva se začal stavět poslední úsek dálnice D11 do Hradce Králové, ministr dopravy sedl za stůl a sepsal dokument, který někdo může považovat za žánr na pomezí sci-fi a pohádky. Vyplývá z něj totiž, že do dvou let se za více než 15 miliard korun rozestaví téměř 27 kilometrů dálnice D11 až do Jaroměře.

Z Prachařovy studie je pro kraj neméně důležitou zprávou i předpoklad stavby 26kilometrového úseku rychlostní silnice R35 za více než 12 miliard z Opatovic až Ostrova. Zde se má začít dokonce už příští rok.

Ministr plán vytvořil „pod nátlakem“ předsedů koaličních stran, pamatuje na něj schválený rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury a posvětila ho i vláda.

Přestože podle urychleného budování třetího patra obří křižovatky u Opatovic se může zdát, že podstatně blíž je stavba silnice R35, ve skutečnosti jsou rychlejší přípravy dálnice.

„Stavba na Jaroměř je jednou z nejpřipravenějších dálnic v republice,“ zdůraznil hejtman Lubomír Franc. Tím měl na mysli především výkup pozemků. „Drtivá většina pozemků je už vyřešená. V úseku Hradec – Smiřice je hotovo z 95 procent, menší podíl je jen u Hořenic,“ doplnil jej starosta Jaroměře Jiří Klepsa.

Mírným optimismem z Prachařových vizí se netají ani smiřický starosta Luboš Tuzar. „Na městě jsem už 12 let a už z mnoha úst jsem slyšel nejrůznější termíny, ale zatím žádný z nich se nenaplnil. Teď se mi ale chce věřit, že se to konečně pohne. Přesto si nejsem jistý, zda se podaří dodržet časový horizont a do roka zahájit stavbu z Hradce do Smiřic,“ míní Tuzar.

Pokud se nestihne termín, propadnou evropská dotace
Termín je šibeniční hlavně pro evropské dotace, a když se ho nepodaří dodržet, podle někdejšího místopředsedy Evropského parlamentu Oldřicha Vlasáka hrozí jejich ztráta.

„Na dostavbu přeshraničního úseku máme pro dotace blokováno 7,5 miliardy. Zatím máme bohužel projekt jen do Jaroměře, a proto je potřeba pokračovat. Když nezačneme stavět do roku 2016, peníze propadnou,“ řekl Vlasák.

Krach pro D11 by mohl znamenat hlavně výkup pozemků. „My jsme výstavbě maximálně nakloněni a budeme tomu co nejvíce pomáhat,“ pokračoval starosta Klepsa a sdělil, že město s posledními nerozhodnými majiteli půdy už jedná.

Ředitelství silnic a dálnic od loňského roku kvůli novele vyvlastňovacího zákona vykupovalo metr pozemků za 30 korun oproti dřívější stokoruně. I když se cena po další novele vrátila minimálně na předloňskou úroveň a peněz na výstavbu je podle vyjádření dopravního resortu také dost, získávání nutných pozemků hlavně v případě R35 poněkud vázne. V létě zbývalo vykoupit skoro čtrnáct stovek pozemků od Opatovic do Ostrova.


Aktualizace článku 18.10.2014, 16:49:27

Luboš Tuzar: Žádné zemětřesení na radnici nebude

Datum vydání: 13. 10. 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (zum)

Žádné drama se prý na smiřické radnici nechystá. Stejně jako před čtyřmi lety vyhrál současný starosta Smiřic, čtyřiačtyřicetiletý Luboš Tuzar. Jeho Sdružení nezávislých kandidátů pro Smiřice dostalo od voličů přes 45 procent všech hlasů. "S výsledkem našeho uskupení jsem spokojen velmi. Dosáhli jsme našeho maxima. Rád bych voličům poděkoval za dlouholetou důvěru," komentuje Tuzar volební výsledky ve Smiřicích.

Osobně prý ale tolik spokojen není. "Zdá se, že lidé možná skočili na lep jednomu uskupení. S tím se ale v politice musí počítat," komentuje víkendové komunální volby ve Smiřicích starosta Luboš Tuzar. Žádné politické zemětřesení se ale prý konat nebude. "Zahájili jsme jednání a mohu potvrdit, že se ubírají pozitivním směrem. Pravděpodobnost rozumné dohody je před námi, jasno bude do týdne," slibuje Tuzar. Jeho sdružení tedy získalo celkem sedm mandátů z celkových patnácti. Pěti křesly disponuje SMIŘICE, RODOV, TROTINA - NÁŠ DOMOV, dva mandáty získali komunisti a jeden ODS. Speciálně pro smiřickou ODS skončily volby neúspěchem, na radnici totiž obhajovala rovnou čtyři mandáty.


Aktualizace článku 16.10.2014, 08:28:30

Rozbitou silnici Smiřicemi kraj opraví

Datum vydání: 9. 10. 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (mf)

Královéhradecký kraj hodlá zrekonstruovat silniční průtah Smiřicemi, který je v současnosti ve špatném technickém stavu. Opravit se má úsek od mostu přes Labe až na druhý konec města v celkové délce 1,55 kilometru. "K rekonstrukcím krajských silnic se snažíme v maximální možné míře využívat evropských dotací. K tomu je však nezbytné mít kvalitně připravenou projektovou dokumentaci. V tomto  případě již rada kraje schválila jejího zhotovitele, který podal nejvýhodnější nabídku," uvedl náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast  dopravy. Součástí rekonstrukce silnice bude i oprava odvodnění vozovky, opěrné zdi a jednoho mostního objektu. Částka 1,4 milionu, za kterou bylo vypracování dokumentu pro stavební povolení a pro provádění stavby vysoutěženo, zahrnuje i služby autorského dozoru a provedení hluboké expertízy hodnotící zátěž ze silniční dopravy.


Aktualizace článku 16.10.2014, 08:18:14