www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2014 | Září
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
Leden
Duben
Květen
Červen
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Ve Smiřicích opět startuje univerzita třetího věku

Datum vydání: 27. 9. 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (red)

Cyklus přednášek Virtuální univerzity třetího věku od října opět startuje ve Smiřicích. Projekt se tu setkal s velkým ohlasem už v předchozích letech.

Letošní přednášky z dějin umění, určené pro seniory, invalidní důchodce a nezaměstnané nad 50 let, budou tentokrát věnované raně renesančnímu umění v Itálii, tedy umění spjatému s obdobím 15. století a především s městem Florencie. Do konce roku jich je v plánu šest.

První přednáška je naplánovaná už na 1. října, uskuteční se v Kulturním domě Dvorana ve Smiřicích. Více informací se dozvíte na čísle 495 809 015 a 495 809 012 nebo na stránkách Smiřic.


Aktualizace článku 13.10.2014, 10:34:12

 

Komunální volby 2014 - Smiřice trápí parkování. Co s tím udělají lídři?

Datum vydání: 9. 9. 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jan Pruška

Smiřice /ANKETA - ZVOLTE STAROSTY MĚST NA HRADECKU/ - Hradecký deník přináší pohled kandidátů 
v největších městech. Každé úterý se tak dozvíte, jak by případní starostové řešili problémy trápící jejich voliče.

Problém s parkováním trápí velkou část obyvatel téměř třítisícového města.

Najít během dne parkovací místo na náměstí Míru ve Smiřicích je téměř nemožné. Hradecký deník včera situaci na vlastní kůži prověřil. Sice se na náměstí nedalo zaparkovat, ale místo se objevilo na vedlejší Palackého ulici.

Po více místech volá také petice, kterou mohou lidé podepsat v obchodě na náměstí. „Parkoviště bývá více jak z poloviny obsazeno auty, která zde parkují celodenně. Pro občany, kteří chtějí využít poskytovaných služeb a dojíždí auty, zde není místo na krátkodobé parkování a radši volí využití služeb či nákupů v Hradci Králové," píše se v petici.

Hradecký deník oslovil všechny lídry politických stran, kteří se ve volbách 10. a 11. října, mohou stát starostou Smiřic, aby čtenářům a potencionálním voličům odhalili svůj názor na problém s parkováním.

Jak byste vyřešili problém s parkováním a nedostatkem pracovních míst?

Smiřice - Každý z lídrů volebních stran či hnutí dostává v Hradeckém deníku prostor pro vyjádření svého názoru. Čtenáři si tak mohou udělat celkový obraz o kandidátech na starostu. Hradecký deník dal prostor všem lídrům, aby nebyl některý z nich znevýhodněný, rozsah mají kandidáti všichni stejný, záleží na nich, jestli využijí maximální možnou délku nebo nikoliv.

Luboš Tuzar, starosta města (Sdružení nezávislých kandidátů Volba pro Smiřice):
Parkovací kapacity řešíme průběžně. Do nových ploch na sídlišti Gen. Govorova šlo více než 5 milionů korun. Požádáno máme o stavební povolení na parkování v ulici Jiráskova a Spojovací. Jde o kolmá stání do náměstí a v jeho blízkosti. V zastupitelstvu neprošlo vybudování 10 míst na náklady podnikatelského subjektu pro přemístění jejich aut mimo veřejná parkoviště. S rozšířením parkoviště v centru města nesouhlasí občané bydlící na náměstí. Zastupitelstvo se více než rok snaží podpořit nové aktivity v areálu bývalého Dřevotvaru.

Ladislav Koldrt, technik (Občanská demokratická strana):
Problém s parkováním v našem městě již řešíme, podporujeme rozšíření parkoviště na Náměstí Míru, které se potkalo s nepochopením obyvatel přilehlého panelového domu. Další  řešení  je  projekt  kolmého  stání  vozidel  na parkovišti u bočního vchodu do školy a kolmého stání v ulici  Jiráskova a u domu  č. 266. Daná řešení budou zahrnuta i v projektu revitalizace Náměstí Míru. Podporujeme např. použití lokality Zderaz, jako budoucí možné průmyslové zóny.  Souhlasíme s umístěním  firmy na depolymerizaci materiálu z pneumatik v objektu bývalého Dřevotvaru.

Jindřich Litomiský, lesní inženýr – pedagog (SMIŘ., ROD., TROT. – NÁŠ DOMOV (bezpp)):
Problém parkování je v současné době již řešen, ale je pouze jedním z celkové nedobré dopravní situace ve městě, kterou bychom se snažili vylepšit.
I když je nezaměstnanost či dostatek pracovních míst věcí globální politiky, chceme určitými výhodami přilákat do města další podnikatele a tím počet míst zvýšit.

Lubomír Jandera, hydrolog (Komunistická str. Čech a Moravy (bezpp.)):
Lídr Komunistické strany Čech a Moravy Lubomír Jandera se z časových důvodů omluvil z ankety Hradeckého deníku. Podle jeho slov ale problém nedostatku parkovacích míst chce také řešit.

Poslední volby skončily drtivým vítězstvím. Letos kandiduje také diplomovaná lektorka wellness

Smiřice - V roce 2010 přišlo ke zdejším volebním urnám 41,78 procent voličů.

Stejně jako letos si mohli vybrat ze čtyř uskupení. Jen tehdy o přízeň voličů usilovaly jiné strany – Občanská demokratická strana, SNK Volba pro Smiřice, Strana Práv Občanů ZEMANOVCI a Komunistická str. Čech a Moravy.

Mezi ně se po volbách rozdělilo sedmnáct křesel zastupitelstva. Drtivě vyhrálo sdružení nezávislých kandidátů Volba pro Smiřice s téměř 49 procenty hlasy. Získali tak osm míst ve vedení města. Čtyři křesla připadly ODS, o jedno méně komunistům a SPOZ se musela spokojit se dvěmi místy. Volbě pro Smiřice vedenou starostou Lubošem Tuzarem k převaze v zastupitelstvu stačilo uzavřít koalici s kterýmkoliv ze tří subjektů.

Nejmladšího zastupitele, kterého si letos voliči mohou zvolit, najdou na kandidátce KSČM a letos oslavil dvaadvacáté narozeniny. Naopak nejstaršímu potencionálnímu zastupiteli je šestasedmdesát let. Mezi kandidáty najdete podnikatele, důchodce, techniky, ale také například lékaře, dělníky, zaměstnance cizinecké policie či diplomovanou lektorku wellness.


Aktualizace článku 13.10.2014, 10:43:04