www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2014 | Duben
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
Leden
Duben
Květen
Červen
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Chlapeček vypadl z okna, ale dveřmi se vrátil

Datum vydání: 29. dubna 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (fej,hod)

V klidu si hrál, pak na chvíli z bytu v několikapodlažním domě zmizel a najednou přišel dveřmi zvenku. Pětiletý chlapeček, kterého tatínek na chvíli spustil z očí, vypadl z okna. Vyklonil se, spadl, ale zase se hned vrátil domů.

Raději pro něj přiletěl vrtulník

Stalo se to včera krátce před půl devátou ráno v jednom ze smiřických bytových domů. Chlapci se naštěstí nic nestalo, přesto pro něj přiletěl vrtulník Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje.

"Jsem mimo, kontakt na nikoho jiného vám nedám a vyjádřím se do třiceti dnů, jak mi dovoluje zákon," reagoval mluvčí služby Tomáš Ježek. Podle našich informací je chlapeček v hradecké fakultní nemocnici pouze na pozorování.

Byt se totiž nacházel v prvním patře a dítě spadlo na hlínu. Přesto se případem zabývá policie. "Případ šetříme, i když se nikomu nic nestalo. Máme dva svědky," potvrdila Ivana Ježková, mluvčí královéhradecké policie.


Aktualizace článku 07.05.2014, 11:56:38

Policie pátrá - Pomozte policii odhalit lupiče, který přepadl smiřickou pumpu

Datum vydání: 15. dubna 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (vit)

Policisté pátrají po lupiči, který minulý týden ve čtvrtek přepadl benzinovou čerpací stanici ve Smiřicích.

Neznámý muž vešel do prodejny kolem 20.45 hodin. "Se slovy: 'Dej sem peníze a nic se ti nestane,' požadoval po obsluze vydání finanční hotovosti, kterou mu žena z obavy předala," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková. Lupič si peníze uložil do igelitky a odešel.

Podle policie byl pachatel silnější postavy vysoké asi 170 centimetrů. Na hlavě měl kuklu a na opasku pouzdro s krátkou střelnou zbraní. Byl oblečen do černé mikiny s kapucí a s bílým logem v přední části, světlých riflí a světlých bot. Policisté rovněž hledají mladého muže, který je možným svědkem loupeže. Na pumpu dorazil asi minutu před loupeží, pak odjel zřejmě autem Škoda.

Informace o pachateli či svědkovi sdělte policistům na linku 158.


Aktualizace článku 16.04.2014, 11:41:04

Svátky hudby zahájí virtuos Svěcený

Datum vydání: 10. dubna 2014
Zdroj: Hradecký deník

Mistři české i světové hudební scény míří tuto sobotu na jedenáctý ročník Smiřických svátků hudby. Kromě jednoho z našich nejlepších houslistů Jaroslava Svěceného se představí i jeho talentovaná dcera - dvacetiletá houslistka Julie Svěcená. Letošní ročník desetidenního festivalu vzdá i hold slavnému houslařskému rodu Pilařů z Hradce Králové. Na koncertě se na jejich počest představí nástroje z jejich dílny. Na akci, která probíhá ve smiřické kapli Zjevení Páně, vystoupí i řada dalších zvučných jmen: mezzosopranistka Andrea Kalivodová, sopranistka Markéta Mátlová, britská flétnistka Lisa Friend či klavírista Václav Mácha.
 


Aktualizace článku 16.04.2014, 11:41:21

Smiřické svátky hudby vzdají hold slavnému rodu houslařů

Datum vydání: 4. dubna 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (fri,op)

Jedenáctý ročník hudebního festivalu Smiřické svátky hudby se uskuteční ve dnech 12. až 21. dubna. Jeho desetidenní program nabídne kromě každodenních koncertů ve smiřické barokní kapli také výstavu výtvarného umění.

Z historie
Smiřice u Hradce Králové se v roce 2003 staly místem konání 1. ročníku velikonočního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby, u jehož zrodu stál královéhradecký rodák, houslista Jaroslav Svěcený, spolu se smiřickým starostou Lubošem Tuzarem. Rok předtím přivedl Jaroslava Svěceného do Smiřic tamní ředitel ZUŠ, který se hudbě učil u houslistova dědečka. Vešli do zámku a po otevření dveří do nádherné zámecké kaple Zjevení Páně bylo jasno - místo jako stvořené pro velikonoční hudební festival!
Celá plejáda českých a zahraničních interpretů všech generací a různých hudebních žánrů si v průběhu deseti let vychutnala zdejší nádherné barokní prostředí, umocněné výbornou akustikou.

Program
Letošní festival nabídne řadu zajímavých koncertů, projektů i interpretů.
"Na zahajovacím koncertě v sobotu 12. dubna vystoupí špičková anglická flétnistka Lisa Friend, která zahraje za doprovodu komorního orchestru Virtuosi Pragenses s renomovanou českou cembalistkou Jitkou Navrátilovou a devatenáctiletou houslistkou Julií Svěcenou. Ta se o tři dny později představí i na samostatném galakoncertu k Roku české hudby," říká k letošnímu programu festivalu jeho umělecký ředitel, houslista Jaroslav Svěcený. "V neděli 13. dubna vzdá festival hold světově proslulému houslařskému roku Pilařů, jejichž královéhradecká dílna slaví 90 let existence. Tento večer však vedle houslí a viol zaznějí také premiéry skladeb Eduarda Douši a Jiřího Pazoura."

Sváteční zakončení
Velikonoční neděle bude odpoledne patřit harfě Zbyňky Šolcové a flétně Žofie Vokálkové, večer pak excelentnímu českému varhaníkovi Jaroslavu Tůmovi a kytaristovi Lubomíru Brabcovi. Sváteční koncert na velikonoční pondělí tradičně zakončí celý festival. Letos se této role ujmou mladá arménská sopranistka Varine Mkrtchyan, varhaník Josef Popelka, klavírista Václav Mácha a houslista Jaroslav Svěcený.
Součástí festivalu bude také výstava děl malíře a grafika Karla Demela.


Aktualizace článku 11.04.2014, 08:42:05