www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2014 | Leden
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
Leden
Duben
Květen
Červen
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2013
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Smiřice opraví kapli i policejní stanici. Unikátní smiřická kaple dostane nový kabát

Datum vydání: 8. ledna 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Veronika Skřivanová

Barokní kaple je smiřický unikát. Když všechno půjde, dočká se letos finálního nátěru. Město plánuje i další investice, například opravu policejní stanice.

Co přinese rok 2014 Smiřicím? Co se loni (ne)podařilo a co třítisícové město plánuje na letošek? O budoucích plánech jsme si povídali se starostou Lubošem Tuzarem.
Kaple Zjevení Páně v areálu smiřického zámeckého parku je barokním unikátem, jehož interiér zdobí jeden z nejkrásnějších obrazů malíře Petra Brandla. Teď ji ale "zdobí" spíše flekatá fasáda. Ta by se měla letos v létě konečně dočkat úpravy.
"Vše závisí na tom, zda se nám stejně jako loni podaří získat dotaci od ministerstva kultury," naznačil starosta Luboš Tuzar. Uzavřel by se tak kolotoč rekonstrukcí, které trvají několik let.
Oprava fasády probíhala na sakrální stavbě naposledy mezi lety 1996 a 2002. Tehdy se však nátěr nepodařil a brzo ho začal smývat déšť. Kaple je pro město důležitá i kvůli Smiřickým svátkům hudby. Za deset let festivalu obec navštívilo na 16 tisíc posluchačů i řada světoznámých hudebníků včetně houslového virtuóze Jaroslava Svěceného, který akci spoluzakládal.
Letošní jedenáctý ročník, který se koná plávě v kapli Zjevení Páně, začíná už 12. dubna.
V zámeckém areálu však nezůstane jen u oprav kaple. Rekonstruovat by se tu měly i další stavby.

Policejní služebna se stále opravuje
Základní investicí loňského roku byla rekonstrukce domu na Palackého ulici, kterou se nepodařilo dokončit, a tak je prioritou i v roce 2014. Do domu se stěhuje obvodní oddělení policie. "Opravy služebny začaly v říjnu a potrvají do konce letošního března," upřesnil starosta a dodal, že investice, kterou město z většiny hradí z vlastní kapsy, vyšla zhruba na tři milióny korun.
A co dalšího přinese Smiřicím letošek? "V těchto dnech uvažujeme o koupi zahradního malotraktoru. Hodil by se na sekání a sbírání listí," míní Luboš Tuzar.
V plánu jsou i větší investice, výměna oken ve zdravotním středisku, oprava chodníků nebo vybudování nové přírodní tělocvičny v areálu školního hřiště. Ve hře je také zvýšení počtu parkovacích míst nebo zakoupení plošiny na schodiště pro hůře pohyblivé obyvatele penzionu. "Loni se nám povedlo vybudovat spoustu věcí. Rádi bychom v tomto tempu pokračovali i příští rok," hodnotí počínání obce Luboš Tuzar, který je s tím, co se podařilo, spokojen.

Loňský rok? Nový sběrný dvůr i zeleň
V roce 2013 Smiřice opravdu nezahálely. Postavil se nový sběrný dvůr v lokalitě Zderaz, podařila se také rekonstrukce stoupaček vody a kanalizace v místním zdravotním středisku v hodnotě 800 tisíc korun. Výměny oken se dočkal místní Dům dětí a mládeže společně s Loutkovým divadlem.
Na své si přišla i zeleň. V květnu bylo vysázeno na 1 400 sazenic smrčků, které zaplnily mýtinu v lese pod Chloumkem, jež tu vznikla po kalamitě v červenci 2012.
Přibližně 200 000 korun město vložilo do revitalizace zámeckého parku.


Aktualizace článku 20.01.2014, 13:54:23

Z nejlepších fotek vyrobí obec pohledy

Datum vydání: 6. ledna 2014
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (skr)

Zajímavou soutěž pro všechny amatérské fotografy bez rozdílu věku vyhlásilo město Smiřice. Ocenění je více než lákavé - ty nejlepší snímky totiž obec využije jako podklad pro nové pohlednice a propagační materiály.
Do soutěže s názvem Moje Smiřice lze posílat jakékoliv snímky v digitální podobě s minimální velikostí 800 kB. Podmínkou je, aby na nich byly zachyceny právě Smiřice.
"Hledáme fotografie zachycené netradičním pohledem nebo zajímavé momentky ze života města, pořízené v jakémkoliv ročním období," doplňuje obec.
Maximálně tři fotky můžete předat osobně na smiřickém úřadě nebo je sem zaslat e-mailem do 30. dubna.


Aktualizace článku 09.01.2014, 10:45:09