www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2013 | Srpen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Leden
Únor
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Prosinec
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Někde chybí chlapci, jinde shánějí dívky

Datum vydání: 23. srpna 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Tomáš Janota

Jak získat páry do tanečních? V Hradci dostávají pánové slevu, ve Smiřicích budou zřejmě hledat náhradnice

...

Ve Smiřicích chybí dívky i celé páry

Kapacitu nemají naplněnou ani ve Smiřicích. "Máme přihlášeno pouze patnáct nebo šestnáct párů, což je minimální počet pro to, abychom kurz vůbec otevřeli," uvedla Martina Hejzlarová z Kulturního střediska Dvorana.

Alespoň o chlapce není nouze. "Naopak, sháníme spíše dívky, protože chlapců je mnohem více," řekla Martina Hejzlarová.

Taneční kurz začíná až 8. září, takže se dívky i páry mohou stále přihlašovat. Cena za celý kurz je 1400 korun pro jednotlivce a 2600 pro pár.

Zvýhodněnou cenu ve Smiřicích nenabízejí, protože by to nebylo fér vůči těm, kteří se přihlásili už dříve. "Pokud už žádné dívky nepřijdou, asi zkusíme požádat některé, které tanečním kurzem prošly. Těm bychom pak mohli nabídnout slevu," řekla Martina Hejzlarová.

...


Aktualizace článku 28.08.2013, 10:24:33

O vypálená CD se nikdo nepřihlásil

Datum vydání: 16. srpna 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (tja)

Klíče, mobily a kola. S takovými nálezy se nejčastěji setkávají na Městském úřadě ve Smiřicích. "Lidé k nám nosí relativně málo ztracených věcí," uvedla Ladislava Reichová ze smiřické radnice. "Za rok se ale k pravým majitelům vrátí asi jen desetina ztrát. Takové klíče si každý raději udělá nové, než aby je hledal," dodala. Mezi nejbizarnější nálezy patří brašna s 200 vypálenými CD, na kterých byla hudba nebo dětská koloběžka. Ani v jednom případě se majitel neozval. Pokud se objeví peněženka, lze ji odevzdat jak na policii, tak na místním úřadě. Veškeré doklady okamžitě ztrácejí platnost a jsou odeslány příslušným orgánům. Kdokoli by je totiž mohl zneužít. Když se o ztracenou věc  její majitel do půl roku nepřihlásí, propadá ve prospěch obce. "Klíče rovnou ekologicky likvidujeme, protože jsou nám k ničemu. Ale cennosti prodáváme a utržené peníze použije obec," prozrazuje Ladislava Reichová. Například nalezenými koly nedávno Smiřice pomohly nadaci Kola pro Afriku.


Aktualizace článku 19.08.2013, 12:33:37

Dobrá zpráva pro obdivovatele památek

Datum vydání: 14. srpna 2013
Zdroj: Hradecký deník
 

Smiřické svátky hudby, kde pravidelně vystupuje známý houslový virtuos Jaroslav Svěcený nebo svatby. Ale také kaple tajemná s vyprávěním o legendách a tajemstvích s doprovodem Bílé paní. To vše můžete zažít na akcích ve smiřické zámecké kapli Zjevení Páně. Přijít sem ale můžete také na pravidelné nedělní prohlídky. Právě tato prohlídka se uskuteční v neděli 18. srpna a vybrat si přitom hned ze dvou termínů - ve čtrnáct nebo také v patnáct hodin.


Aktualizace článku 19.08.2013, 09:19:22

Smiřický zámek má nového pána, chátrání končí

Datum vydání: 8. srpna 2013
Zdroj: Hradecko 5 plus 2
Autor: (the)

Zámek ve Smiřicích našel nového majitele. Po letech chátrání se tak dočkal prvních oprav a jeho vlastník podle radnice ještě není u konce. Od bývalého majitele objekt v listopadu koupil Belgičan Peter André Wiedenbaum, který už stihl opravit komíny, oplechovat poničenou střechu a opravit pískovcový vstupní portál.
"S přístupem nového majitele jsme velice spokojeni. Je to člověk, který má za sebou rekonstrukci zámku ve Stračově. Měli jsme několik jednání, abychom se informovali o našich záměrech. Snažíme se ten celý areál posunout dopředu. On už u nás začal s opravou," uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar.
Na nového majitele zámku bylo město zvědavé. Předchozí vlastník se totiž o budovu příliš nestaral a zámek se Smiřickým doslova rozpadal před očima. V areálu je přitom barokní kaple, která je pýchou města a radnice v ní pořádá například hudební festival s Jaroslavem Svěceným.
"Bývalý majitel se o zámek moc nestaral, byla to spíše spekulace a objekt zůstal prázdný. My jsme alespoň občas posekali trávu před zámkem, protože v kapli jsou svatby a vysoká tráva za plotem nevypadala dobře," řekl vedoucí odboru správy městského majetku Petr Filip.
Zámek by měl sloužit jako soukromé rodinné sídlo. Radnice však připouští, že s novým majitelem jednala i o možnosti zpřístupnění části objektu. To je však jen ve fázi počátečního návrhu.


Aktualizace článku 19.08.2013, 09:13:29