www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2013 | Červenec
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Leden
Únor
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Prosinec
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Královéhradecko - Žena se v písníku utopila sama

Datum vydání: 27. července 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (lka)

Vražda to nebyla, vyplynulo z dalšího vyšetřování utonutí šestadvacetileté ženy z Náchodska ve smiřickém písníku. "Zdravotní pitva vyloučila úmrtí cizím zaviněním," uvedla královéhradecká policejní mluvčí Iva Kormošová. Žena si šla v noci ze čtvrtka na pátek minulý týden zaplavat se svým kamarádem v obci na Hradecku. Potápěči tělo našli ve středu odpoledne.


Aktualizace článku 19.08.2013, 08:58:07

Večerní koupání se jim stalo osudným, utonulou ženu našli

Datum vydání: 26. července 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jiří Sejkora, Lenka Kašparová

...

Po ženě pátrali potápěči od pátku

Královéhradeckým policistům se po šesti dnech podařilo najít šestadvacetiletou ženu z Náchodska, která při nočním koupání se svým přítelem zmizela ve smiřickém písníku.

"Do pátrací akce byli zapojeni policejní potápěči, kterým se podařilo ve středu v odpoledních hodinách ženu najít. Práci jim ztěžovala špatná viditelnost vody a bahnité dno. Totožnost ženy dnes potvrdili její příbuzní," uvedla hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

A dodala, že přesnou příčinu úmrtí mladé plavkyně určí až nařízená zdravotní pitva.

..


Aktualizace článku 19.08.2013, 08:41:53

Ženu ještě nenašli. Hledání nyní ztěžuje bahno

Datum vydání: 24. července 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (pov)

Od uplynulého pátku, od druhé hodiny ranní policisté marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta se šla v noci vykoupat na zdejší písník. Ale později ji začal kamarád, který si s mladou ženou šel v noci zaplavat, pohřešovat.

"Zatím jsme mladou ženu nenašli. I když se jedná o písák, policejním potápěčům komplikuje situaci bahno a tedy i nízká viditelnost ve vodě," řekla nám včera odpoledne Iva Kormošová z krajské policie. Podle ní jsou policisté stále v kontaktu s rodinou a vyslechli i všechny známé.

Také se nás několik čtenářů ptalo, jestli je možné se ve smiřickém písáku koupat bez zřejmých obav.

"Byl by to velice nepříjemný pocit, kdyby se při koupání vedle vás vynořila mrtvola. Každý si to musí zvážit sám," dodala Iva Kormošová.


Aktualizace článku 12.08.2013, 09:10:09

Šla si zaplavat a zmizela. Stále ji hledají

Datum vydání: 21. července 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (pov)

Hasiči a policisté zatím marně pátrají po šestadvacetileté ženě. Ta si v noci na včerejšek šla do zdejšího písáku zaplavat.

"Dva lidé se vydali v noci koupat a jedna z nich, mladá žena, se začala v pozdějších hodinách pohřešovat. Před druhou hodinou ranní vyjely tři jednotky hasičů. Jejich členové prohledávali písák a další skupina pátrala podél břehu," řekla mluvčí hasičů Martina Žahourková. Noční pátrání nepřineslo žádné výsledky, přidali se i policisté. "Jsme v kontaktu s rodinou, vyptáváme se jejích známých. Je několik vyšetřovacích verzí. Písník dál prohledávají naši potápěči," uvedl včera odpoledne Jan Čížkovský z tiskového odboru krajské policie.


Aktualizace článku 01.08.2013, 09:59:21

Měřiče ukázaly, že cyklostezkou projelo šedesát tisíc lidí

Datum vydání: 12. července 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (dio, pov)

V polovině května otevřenou cyklostezku z Hradce Králové na Kuks si turisté oblíbili. Jak totiž ukázaly měřiče, které sčítají počty návštěvníků, projelo jí nebo i prošlo na šedesát tisíc cyklistů i chodců. Nejčastěji využívají novou cestu, která vede labskou přírodou, především kolaři.

Nejčastěji se jezdí kolem Hradce
"V průměru využije nejfrekventovanější úseky cyklostezky až 30 tisíc cyklistů měsíčně. Chodců je podstatně méně. Měsíčně jich je něco přes dva tisíce. První čísla o návštěvnosti cyklostezky během května a června jednoznačně ukazují, že tato investice poskytuje lidem dobrou službu," řekl náměstek hejtmana Otakar Ruml.

Hlavní nápor? Především v neděli
Měřiče, kde se počítají návštěvníci cyklostezky, jsou na třech místech: na Kuksu, ve Smiřicích a v královéhradeckých Věkoších.
"Zařízení, které je v zemi, umí rozlišit pohyb cyklistů a chodců v obou směrech. Potvrzuje se, že nejvíce lidí jezdí po cyklostezce poblíž krajského města, nejslabší provoz je na Kuksu. Tam dorazilo zhruba šestnáct tisíc lidí měsíčně. Největší nápor turistů je na této trase o víkendu, především v neděli," uvedla Lucie Hučíková z krajského úřadu.
"Je tu nádherná příroda, hezká projížďka. Ta trasa se opravdu povedla. Nijak jsme nepospíchali, prohlíželi jsme si okolí a cestu jsme si o víkendu užívali. I když se přiznám, že s rodinou jsme až na Kuks nejeli, ale prošli jsme si například Smiřice. Snad se ještě do Kuksu o prázdninách, třeba i s menšími přestávkami, dostaneme," řekla nám Marie Hájková z Hradce Králové.

Cyklostezka stála 67,5 milionu
Připomeňme, že cyklostezka na Kuks se na labském břehu začala budovat vloni v červnu a její výstavba vyšla na 67,5 milionu korun. Přes devadesát procent částky zaplatila Evropská unie.
Vzniklo tak šestadvacet kilometrů včetně tunelu pro cyklisty v Jaroměři.


Aktualizace článku 12.08.2013, 09:08:51