www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2013 | Květen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
Leden
Únor
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Prosinec
2012
2011
2010
2009
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Hurá na výlet do Kuksu. Už nemusíte kličkovat mezi auty

Datum vydání: 16. května 2013
Zdroj: Hradecký deník

Barokní památku Kuks a Hradec Králové od včerejška spojuje šestadvacet kilometrů dlouhá cyklostezka. "Je to skvělá příležitost nejen pro rekreaci, vždyť spousta lidí jezdí z vesnic mezi Jaroměří a Hradcem Králové do zaměstnání. A silnice nejsou bezpečné," uvedl při včerejším slavnostním uvedení do provozu Luboš Tuzar, starosta Smiřic, který se na výstavbě stezky pro pěší, cyklisty i bruslaře podílel. Trasa vede podél Labe přes Smiřice, Josefov až do Kuksu.
 


Aktualizace článku 20.05.2013, 12:03:36

Stezka z Hradce do Kuksu: Bruslaři se na ní dvakrát zují

Datum vydání: 9. května 2013
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jan Pruška

Šestadvacet kilometrů stezky pro pěší i cyklisty nyní spojuje krajskou metropoli a Hospital Kuks. V zimě, pokud napadne dostatek sněhu, si trasu mohou projet běžkaři.
Myšlenka cyklostezky vznikla již před šesti lety. "V té době jsme neměli ani čárku a letos 15. května stavbu slavnostně uvedeme do provozu. Veřejnost je lačná, a cyklisté i lidé na bruslích už stezku využívají, přestože tam jsou ještě cedule, že se staví," prozradil Luboš Tuzar, starosta Smiřic a jeden z otců stezky.

Bruslaři se musí na dvou místech zout
Na šesti kilometrech stavbaři využili stávající cesty, dvacet kilometrů stavěli od loňského června. Cyklisté se díky tomu dostanou nenáročným terénem podél řeky Labe z Hradce Králové přes Smiřice, Josefov až do Kuksu. "Drobné problémy budou mít bruslaři, protože mezi Lochenicemi a Smiřicemi chybí zhruba 300 metrů zpevněné cesty. Nezapomněli jsme na tento úsek, ale patří Státnímu pozemkovému úřadu, který by měl trasu rekonstruovat," dodal Luboš Tuzar.
Další omezení čeká vyznavače on-line bruslí v Josefově. Památkáři zde totiž nedovolili postavit zhruba sedm set metrů zpevněné cesty. Aby na cestu nemohla motorová vozidla, jsou na několika místech také mechanické zábrany.
Stezka, která je součástí Labské cyklotrasy číslo 2 od pramene Labe až do Hamburku, stála 67,5 milionu korun, z toho se zhruba 53 milionů podařilo získat na dotacích.
Podle smiřického starosty by v budoucnu mohla vzniknout také cyklostezka z Jaroměře do České Skalice a navázat tak na Labskou cyklostezku.

Cyklostezka má vést až do Pardubic
Trasa z Kuksu by měla v budoucnu pokračovat přes Hradec Králové až do Pardubic. "V první části z Hradce do Vysoké nad Labem nám chybí vykoupit čtyři pozemky. Pokud se s majiteli dohodneme, chtěli bychom do konce roku získat územní rozhodnutí a během příštího roku stavební povolení," vysvětlil Jindřich Vedlich, náměstek primátora.
Podle jeho slov by chtěli cyklostezku stavět po úsecích, které by po dokončení ihned začaly sloužit veřejnosti a nečekalo by se na dostavbu celé trasy. Původní náklady město odhadovalo na 120 milionů, ale skutečná cena by měla být zhruba poloviční.

Kudy vede cyklostezka do Kuksu?
V Hradci Králové u kamenného mostu cyklisté začnou svoji pouť podél levého břehu až do Předměřic nad Labem, kde po mostě přejedou na pravý břeh, po kterém budou pokračovat do Lochenic. Tady je nutné z cyklostezky sjet na stávající silnici a na prvním odbočení pokračovat vpravo. Zde je totiž nutné objet přírodní rezervaci Trotina a za mostkem přes říčku najet na nezpevněnou cestu. Po tři sta metrech se cyklisté dostanou opět na asfaltovou cyklostezku, která je přivede až do zámeckého parku ve Smiřicích. Dále do Černožic vede podél pravého břehu až do Jaroměře a Josefova. Trasa vede podchodem pod silnicí ke krematoriu. Přes Heřmanice a Brod nad Labem cyklisté dojedou až do Kuksu.


Aktualizace článku 17.05.2013, 10:46:40

Auto narazilo do stromu, sanitky odvezly čtyři dospělé i dvouleté dítě

Datum vydání: 9. května 2013
Zdroj: hradec.idnes.cz

Plně obsazené osobní auto narazilo ve středu odpoledne mezi Smiřicemi a Černožicemi na Hradecku do stromu. Všech pět lidí včetně dítěte se zranilo. Na místě zasahovali hasiči i záchranáři, kteří zraněné převezli do nemocnice.

"Řidič osobního vozidla Renault 19 z dosud nejasných příčin narazil do stromu u silnice. V autě cestovalo a bylo zraněno pět lidí, včetně dítěte," upřesnila mluvčí hradeckých hasičů Martina Žahourková s tím, že nehoda byla na operační středisko nahlášena ve čtyři hodiny odpoledne.

Na místo vyjeli hasiči z Jaroměře s technickým automobilem a cisternou. Při příjezdu už na místě zasahovala záchranná služba a všichni zranění byli venku z auta.

"Hasiči asistovali záchranářům při ošetřování nejvážněji zraněných pasažérů. Dvouletému dítěti věnovali hasičského maskota, plyšového dráčka Záchranáčka. Po ošetření a zajištění zdravotního stavu byly všechny osoby naloženy do sanit a převezeny do nemocnice," popsala mluvčí.

Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a úniku provozních kapalin. Silnice byla po dobu záchranných prací neprůjezdná. Příčiny nehody vyšetřuje policie.


Aktualizace článku 14.05.2013, 19:49:20

Dobrá zpráva pro rodiny

Datum vydání: 1. května 2013
Zdroj: Hradecký deník
 

Na nádvoří zámku ve Smiřicích přivítají Máj s Hradeckem již zítra od deseti hodin. Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže ve Smiřicích bude po celou dobu akce bohatý program pro děti. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu prací místní základní umělecké školy, jarmark s nabídkou tradičních výrobků či turistický stánek Hradecka. V 11, 13 a 15 hodin se uskuteční speciální prohlídky zámecké kaple Zjevení Páně s varhanním doprovodem.


Aktualizace článku 14.05.2013, 19:49:55

Vítání máje ve Smiřicích s pestrým programem

Datum vydání: 1. května 2013
Zdroj: Hradecký deník

Turisticky významné území Hradecko a Kulturní středisko Dvorana ve Smiřicích zvou na akci Vítání máje s Hradeckem ve Smiřicích, která se uskuteční ve středu 1. května na nádvoří zámku od 10 do 16 hodin.

Připraven je bohatý program pro děti (ve spolupráci s Domem dětí a mládeže ve Smiřicích), výstava prací ZUŠ Smiřice, jarní jarmark s nabídkou tradičních výrobků, turistický stánek Hradecko a překvapení pro děti.

V 11, 13 a 15 hodin se uskuteční speciální prohlídky zámecké kaple Zjevení Páně (varhanní doprovod Jan a Martin Škrabkovi). Program pro děti a prohlídky kaple jsou zdarma. Při nepříznivém počasí bude program z nádvoří zámku přesunut do Kulturního domu Dvorana.

Více: www.hradecko.eu, www.mestosmirice.cz


 


Aktualizace článku 07.05.2013, 10:59:27