www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2013 | Duben
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Leden
Únor
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Prosinec
2012
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Dobrá zpráva pro děti

Datum vydání: 11. dubna 2013
Zdroj: Hradecký deník

Kouzelná babička, růžovka, ale i bedla, klouzek či hříbek se představí v pohádce Les vypráví, kterou na neděli 14. dubna připravují smiřičtí divadelní ochotníci. Podle programu nebudou mezi účinkujícími chybět ani houbařka nebo slimák. V režii Josefa Machače se v kulturním domě Dvorana Smiřice představí od patnácti hodin hned osm místních ochotníků. Členové z divadelního souboru OCHOS slibují dobrou zábavu malým i dospělým divákům.


Aktualizace článku 15.04.2013, 14:42:53

Jaroslav Svěcený: "Bach byl vlastně rocker bez bicích"

Datum vydání: 5. dubna 2013
Zdroj: Hradecký deník

Hostem pořadu PéHá na vlnách Českého rozhlasu Hradec Králové byl minulý pátek známý český houslový virtuos, který prožil svoje dětství v Hradci Králové a dodnes se sem často vrací.

Jaroslav Svěcený si s moderátory pořadu Ladou Klokočníkovou a Miroslavem Vaňurou povídal o své cestě za hudbou i o festivalu Smiřické svátky hudby, které v tomto východočeském městečku uspořádal letos již po desáté.

Ze Smiřických svátků hudby se vám podařilo vytvořit krásnou tradici, která se může pochlubit vyprodanými koncerty. Možná je to tím, že festival má velmi zajímavou, netradiční dramaturgii.
Myslím si, že prezentace klasické hudby dnes potřebuje především nápady, aby přilákala co nejširší publikum. Klasická hudba se v naší společnosti octla kdesi na chvostu zájmu ze strany státu. Přitom by měla být součástí našho života, měli bychom si ji pěstovat. Všichni potřebujeme kvalitní kulturní zážitky, potřebujeme se civilizovat... Není třeba mentorovat, ale přicházet s nápady, nečekat, že se někdo postará. Všimněte si, že o klasické hudbě se ve zpravodajských relacích mluví stále méně a méně. Dneska nás média a vůbec svět kolem nás zahlcuje především negativními informacemi, které z nás vesměs dělají depresivní tvory. A my přece nechceme být depresivními tvory! Krásná hudba - to je přece terapie.

Festival Smiřické svátky hudby vrcholí vždy o velikonočních svátcích. Máte vůbec čas užít si tyto jarní svátky tradičně, s koledou a pomlázkou?
Díky Smiřickým svátkům hudby jsou pro mě už řadu let Velikonoce neobyčejné. Když jsem v Kapli Zjevení Páně ve Smiřicích, tak si ty Velikonoce užívám opravdu neuvěřitelně. Je to geniální prostor. Smiřice se díky festivalu staly místem setkávání. Já se tam potkávám se svými bývalými spolužáky, přijedou třeba lidi z Pacova, z Pelhřimovska, z Plzně na otočku na koncert, což je naprosto neskutečné. Je to místo, které dává lidem pocit zapomnění na každodenní tvrdou realitu a pocit, že se setkávají s dobrými lidmi. Tam dýchá pozitivní energie, takže já si velikonoční svátky užívám ve Smiřicích. I s koledou - v orchestrech přece hrají i dámy.
...

 

 


Aktualizace článku 10.04.2013, 08:47:42