www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2012 | Červen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Leden
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
2011
2010
2009
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


První svatby v nové obřadní síni

Datum vydání: 19. června 2012
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (pov)

Nově upravenou obřadní síň již mohou využívat zájemci nejen ze Smiřic. "Nová obřadní síň  navazuje na zámeckou kapli, jde o tzv. Erbovní sál. Využijeme ji pro svatby, ale také pro vítání nových občánků. Nemuseli jsme ani do obřadní síně příliš investovat. Stačilo vymalovat a koupit nové židle, prostředí je tu nyní krásné a také výhodnější. Když budou obřady v pracovních dnech, nebude už nikoho rušit provoz úřadu," řekla vedoucí správního odboru smiřického městského úřadu Ladislava Reichová. Nádvoří také nabízí mnohem více parkovacích míst a není v této oblasti tak velký dopravní ruch jako v Palackého ulici. Podle Reichové původní obřadní síň v budoucnu využijí jako kanceláře pro ekonomický odbor, který je zatím ve druhém patře.


Aktualizace článku 27.06.2012, 09:56:46

Královéhradecko - Smiřický hrnec po čtyřiadvacáté

Datum vydání: 14. června 2012
Zdroj: Hradecký deník
Autor: (red)

Čtyřiadvacátý ročník festivalu Smiřický hrnec začíná v sobotu v 17 hodin na fotbalovém stadionu SK Smiřice. Jako první zahraje kapela Dostavník. Po hodině ji vystřídá Lokálka a večer zakončí Věra Martinová a Jamie Marshall. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude použit na provoz útulku pro psy ve Smiřicích.


Aktualizace článku 15.06.2012, 12:25:06

Dobrá zpráva pro milovníky hudby

Datum vydání: 12. června 2012
Zdroj: Hradecký deník

Chcete si vychutnat dobrou muziku a přitom přispět na dobrou věc? Pak si nenechte v sobotu 16. června ujít již čtyřiadvacátý ročník Smiřického hrnce, který se koná na zdejším fotbalovém stadionu. Postupně zde od sedmnácti hodin vystoupí známé skupiny Dostavník, Lokálka, Nezmaři či Věra Martinová a Jamie Marshall. Pobavíte se a zároveň pomůžete Útulku pro psy ve Smiřicích. Vstupné je sice dobrovolné, ale výtěžek z akce poputuje právě do smiřického útulku.
 


Aktualizace článku 20.06.2012, 08:22:16

Smiřice: Sto třicet let sboru dobrovolných hasičů

Datum vydání: 5. června 2012
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Radek Charousek, starosta SDH Smiřice

Dne 22. června 1882 se sešli pánové Valášek, Skořepa, Hojný, Bartošek, Neivelt, Lefnar a Kučera na ustavující schůzi hasičského spolku a jeho činnost byla tímto zahájena.

Jedním z prvních kroků nového výboru bylo vyhlášení sbírky na získání finančních prostředků na potřebné vyzbrojení sboru. Sbírka vynesla 118 zlatých.

Být hasičem bylo v té době ceněno a obyvatelé si všech členů hasičského spolku velice vážili. Proto se řemeslníci a drobní podnikatelé ochotně hlásili do sboru. Pokud někteří nepatřili mezi aktivní členy, byli alespoň členy přispívajícími. Nejlépe to poznáme ze zápisu 1. valné hromady, kde je napsáno: "Byl sestaven seznam činných údů spolku na celkem 74 mužů."

Po padesáti letech činnosti měli již hasiči ve své výzbroji parní stříkačku, kropicí autostříkačku, dvě ruční stříkačky, rekvizitní vůz, několik dvoukolových navijáků a 550 metrů hadic. Uvedené kropicí auto obdržel sbor darem od místní Smiřické spořitelny při příležitosti 50. výročí sboru. Bylo to v roce 1932, kdy měl sbor 85 členů. O tak silné členské základně se nám může nyní jen zdát.

V současné době máme 26 aktivních členů. Můžeme se pochlubit historickou ruční stříkačkou, která pochází z roku 1885. Je stále funkční a prakticky vše je na ni originální. Vlastníme také stříkačku z roku 1932, výrobek firmy Mara Tábor.

V současné době má sbor k dispozici modernější stroje pro zásahy. Velký cisternový automobil Tatra 815 CAS 32 a automobil Avia 30 DVS 12.

Například jsme pomáhali v Praze-Tróji, kde jsme čerpali ze zatopené oblasti vodu. Pro zajímavost zde byli nasazeni i hasiči z Itálie. Pomáhali rovněž po povodni v Hradci Králové, v Třebechovicích pod Orebem, v Rodově a ve Smiřicích. Vzhledem k tomu, že jsme byli často nasazováni k čerpání vody, bylo nám zakoupeno plovoucí čerpadlo.

Nechyběli jsme ani v obci Troubky, kam odjela jedna naše skupina, která s sebou vezla humanitární pomoc. Další skupina odjela na pomoc obci Raspenava, s větší výzbrojí a samozřejmě potřebným materiálem pro občany záplavami postižené obce. Hlavní činností bylo čerpání vody ze zatopených prostor a odstraňování naplaveného materiálu. Rádi bychom poděkovali MěÚ Smiřice a všem obyvatelům Smiřic, kteří se podíleli na humanitárních sbírkách.

V tomto roce oslavuje výročí nejen náš sbor, ale i nejstarší hasič, pan Václav Kubín, který oslavil 70 let. Toto ovšem není jeho jediné jubileum, neboť 25. července oslaví 55 let činností v hasičských sborech. Začínal v patnácti letech v SDH Žibřidice. V roce 1963 přestoupil do SDH Sovenice a od roku 1975 je členem SDH Smiřice.

Při oslavách výročí 130 let založení našeho sboru mu chceme všichni členové SDH poděkovat a popřát v jeho činnosti kronikáře, ale i v osobním životě, mnoho zdaru a spokojenosti do dalších let.


Aktualizace článku 06.06.2012, 15:29:19