www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2012 | Květen
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Leden
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
2011
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


"Žádné kolize ani zranění", přeje Luboš Tuzar, otec stezky

Datum vydání: 30. května 2012
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jan Pruška

Cyklostezka z Hradce Králové do Kuksu by měla turistům usnadnit jízdu napříč krajem.
Cyklostezku z krajského města do Kuksu za 60 milionů budou vedle cyklistů moci využívat i bruslaři, pěší turisté a v zimě běžkaři.
"Tato cyklostezka by měla oživit malebný labský břeh a spojit krajské město s jedním z nejatraktivnějších míst kraje - Kuksem. Projekt bude sloužit nejen turistům, ale také jako bezpečná cesta do práce," připomněl náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský.
Povrch cesty bude většinou z asfaltu. Pouze na zhruba čtyřech kilometrech bude ze zpevněné šotoliny a betonu. Nejdříve vzniknou úseky kolem Jaroměře, ale najednou bude rozpracováno více úseků. Do konce letošního roku by trasa měla být kompletní. Slavnostní otevření by se mělo uskutečnit na začátku jarní sezony.
"Cyklistům přeji, aby se jim trasa líbila a aby po ní opakovaně jezdili. Také bych byl rád, aby se na ní nestávaly kolize a nedocházelo k zraněním," řekl při včerejším slavnostním poklepání na základní kámen Luboš Tuzar, starosta Smiřic a otec myšlenky vybudování cyklostezky.
Stavba, kterou z téměř devadesáti procent zaplatí dotace z fondů Evropské unie, má podpořit rozvoj cestovního ruchu v regionu a zlepšit možnosti aktivního odpočinku pro místní obyvatele. Cesta cyklistům propojí významné regionální památky: barokní hospital Kuks, kapli Tří králů ve Smiřicích a pevnost Josefov s krajským městem.
Další významnou cyklostezkou, která by měla v Královéhradeckém kraji vzniknout, je spojnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, o jejímž vybudování se hovoří už mnoho let. Na výstavbu 23 kilometrů dlouhé trasy bude potřeba podle odhadů 130 až 140 milionů korun.
"Cyklostezka Mechu a perníku je ve fázi projednávání. Řešíme dokumentaci k územnímu řízení. V našem úseku jsou problémem hlavně vlastnické poměry. Musíme jednat ze zhruba 280 soukromými vlastníky," uvedl Jiří Horák, starosta Vysoké na Labem a dodal, že nejrychleji by měla stát sedmikilometrová trasa z Vysoké do Hradce Králové.


Aktualizace článku 06.06.2012, 12:12:34

Poklepáno! Do Kuksu na kole již příští jaro

Datum vydání: 30. května 2012
Zdroj: Hradecký deník
Autor: Jan Pruška

Sen pro mnohé cyklisty se stává realitou. Pohodlně a hlavně bezpečně se turisté na bicyklech dostanou příští rok z Hradce Králové až do Kuksu.
Včera zástupci obecně prospěšné společnosti Královéhradecká labská slavnostně poklepali na základní kámen cyklostezky, která začne v Hradci Králové u kamenného mostu v Pláckách. Podél levého břehu Labe pojedou cyklisté až do Předměřic nad Labem, kde po mostě přejedou na pravý břeh, po kterém budou pokračovat až do Kuksu.
Celková délka je 26 kilometrů, z toho se využije pět kilometrů stávajících cyklostezek ve Smiřicích a v Jaroměři, kde bude její součástí tunel, jenž překříží hlavní tah na Náchod.
"Než jsme dospěli k dnešnímu dni, tak jsme měli hodně práce. Museli jsme vyřešit majetkové věci či opakovat výběrové řízení. Počítáme, že na jaře příštího roku, když začne turistická sezona, tak budou moci cyklisté stezku využít," uvedl Luboš Tuzar, starosta Smiřic a otec myšlenky vybudování cyklostezky.


Aktualizace článku 01.06.2012, 08:35:05