www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2011 | Červenec
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Leden
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2010
2009
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


K demolici ve Smiřicích určitě dojde

Datum vydání: 19.07.2011
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (jo)

Před časem rozhodli městští zastupitelé ze Smiřic o prodeji areálu domů, kde žili notoričtí neplatiči a jinak nepřizpůsobiví občané. Stavby byly také ve špatném technickém stavu, tedy pro další bydlení nevyhovující, a tak se představitelé města rozhodli o demolici lokality. Před verdiktem města ve Zderazi - dané lokalitě - žilo kolem pětatřiceti lidí. Ti si museli ve stanoveném čase obstarat náhradní bydlení, často s pomocí občanských sdružení. "V současné době je areál prázdný a vystěhovaný. Čekáme na papírové předání, které se uskuteční v průběhu několika příštích dní. Následně dojde k uhrazení částky z naší strany. Poslední fází bude srovnání areálu se zemí a vybudování sběrného dvora," řekl starosta Smiřic Luboš Tuzar.


Aktualizace článku 25.07.2011, 15:31:23

Královéhradecko - Drzoun okradl řidiče během vykládky

Datum vydání: 15.07.2011
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (jap)

Zloděj na Smiřicku získal devět tisíc korun téměř bez práce. Nemusel se totiž do kabiny dodávkového vozidla vloupat, protože byla nezamčená. "Zloděj byl rychlý a drzý, jelikož peněženku ukradl během doby, kdy řidič manipuloval se zbožím v nákladním prostoru vozidla a navíc bylo téměř poledne," uvedl mluvčí hradecké policie Jan Čížkovský. V případě dopadení a prokázání viny hrozí lupiči až dva roky za mřížemi. "Nenechávejte finanční hotovost, cennosti, zavazadla ve vozidlech. Uzamykejte dveře vozidla, byť i na sebemenší chvíli. Pokud je nutné tam nějaké věci ponechávat, nevystavujte je na odiv kolemjdoucím. Uschovejte je do zavazadlového prostoru, nebo do některých z úložných prostor. Uschovejte je však na jiném místě než v místě parkování a opuštění vozidla. Případný zloděj to na místě může vidět a poté jde už skoro najisto," varuje mluvčí Jan Čížkovský.


Aktualizace článku 26.07.2011, 13:09:31

Smiřický fotbal oslavil 90. výročí svého vzniku

Datum vydání: 08.07.2011
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Lubomír Douděra

Vrcholem bylo utkání domácího týmu s internacionály Slavie Praha, které si početná návštěva náležitě užila. Padlo celkem osm branek.

Na prahu prázdnin se konaly oslavy 90 let založení kopané ve Smiřicích. Příznivci smiřické kopané tak na místním stadionu mohli vidět hned tři fotbalová utkání a další bohatý doprovodný program.

Nejdřívě se představili žáci s polským týmem Bogušov Gorce, poté nastoupili starší páni SK Smiřice se Sokolem Třebeš a třešničkou na narozeninovém dortu byl duel SK Smiřice vers. Internacionálové SK Slavia Praha. Nechybělo ocenění a předání plaket pamětníkům SK Smiřice, a tak si početná návštěva i samotní aktivní účastníci přes chladné počasí fotbalové setkání na zeleném trávníků i mimo něj náležitě užili. Poděkování za organizaci akce, kterou neopakovatelným způsobem moderoval Bohumil Lemfeld, patří všem pořadatelům SK Smiřice i sponzorům, kteří podali pomocnou ruku.

Přehled oceněných bývalých i současných funkcionářů, trenérů a hráčů SK Smiřice a partnerů oslav:
Hradský Bohumír, Hampl Bohuslav, Dušek František, Kocián František, Krudencová Jaroslava, Janoušek Jaroslav, Koudelka Jaroslav, Filip Jindřich, Středa Jiří, Fejgl Josef, Kratochvíl Josef, Volejník karel, Černý Ladislav, Čermák Ladislav, Obst Ladislav, Ježková Marta, Černý Martin, Beránková Miluše, Holeček Jaromír, Ponikelský Miroslav, Svatoň Miroslav, Ježek Otokar, Martínek Pavel, Šolc Pavel, Petráček Petr, Hanzlíček Rudolf, Zákravský Rudolf, Špaček Vladimír, Trunec Vladimír, Zákravský Zdeněk, Spurný Josef, Město Smiřice a Internacionálové SK Slavia Praha.

Výsledky fotbalového menu
SK Smiřice žáci - Bogušov Gorce (Pol.) 1:6. Soupiska Smiřic: Brom, Mikunda, Kadlec, Martinů, Vencl, Jánský, Havlíček, Černá, Jaborník, Hoffman, Bárta, Votrubec, Pavljuk.
SK Smiřice st. garda - SK Třebeš st. garda 3:4 (1:2). Branky: Votrubec 2, Martinů - Hodek, Kopečný, Hátle, Ondráček, 44 diváků, rozhodčí Rambousek (Zvolánek a Frič).
Soupisky - SK Smiřice: Jarkovský, Kratochvíl, Kratěna, Helešic, Martinů, Kocián T., Tokár I., Kocián R., Košek, Kuchta, Vrabec, Votrubec, Hanuš, Ďurček, Černý, Jánský, Volt, Ponikelský. Třebeš: Čolek, Pomezný, Ondráček, Munzar, Kadečka, Píro, Hodek, Zeman, Kopečný, Mizerík, Hátle, Kvapil, Petružálek, Svoboda, Karas, Šebesta, Černý.
SK Smiřice - Internacionálové SK Slavia Praha 3:5 (3:3). Branky: Melichárek 2, J. Mochan - Jindráček 2, Janoušek, F. Herda, Müller. Diváci: 400, rozhodčí Zvolánek (Rambousek a Frič).
Soupisky - SK Smiřice: Hottmar, Matějček, Janko, Ponikelský, Koza, Mochan J., Bohatý, Černý, Koutník, Melichárek, Čížek, Korenčík, Obst, Tarantík, Mochan M., Zapadlo. Internacionálové SK Slavia Praha: Bureš, Klusáček, Ondrejčík, Medynský, Jeslínek, Müller, Herda F., Jindráček, Zákostelský, Řehák, Janoušek, Smrčka, Mareš.


Aktualizace článku 14.07.2011, 14:29:02

Královéhradecko - Za nehodou pěti aut byla asi neopatrnost

Datum vydání: 07.07.2011
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (pov)

Podle operačního důstojníka hradecké policie se včera dopoledne u Smiřic srazilo pět osobních aut. Nehoda si podle něho vyžádala jedno lehké zranění. Na silnici z Hradce Králové na Jaroměř se podle něho tvořila kolona. Jeden z vozů nedobrzdil a následně se tak srazilo pět aut. Za nehodou tak zřejmě stála neopatrnost. Policie zatím škodu nevyčíslila a případ vyšetřuje.


Aktualizace článku 11.07.2011, 15:48:52

Slavili devadesát let od svého založení

Datum vydání: 04.07.2011
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (jap)

Sobotní den patřil ve Smiřicích pouze fotbalistům. Oslavovali totiž na svém hřišti devadesát let své existence. Odpoledne si proti sobě fotbal zahráli žáci a také stará garda SK Smiřice proti staré gardě z Třebše. Třešinkou na závěr bylo utkání smiřických mužů a staré gardy Slávie Praha. Večer pokračoval taneční muzikou.


Aktualizace článku 11.07.2011, 15:44:05