www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2011 | Leden
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
Leden
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2010
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Smiřice budou kapli ukazovat jinak

Datum vydání: 30.01.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Město bude v letošním roce zájemcům ukazovat zámeckou kapli Zjevení Páně v jiných termínech než vloni. Reaguje tak na loňský nižší zájem turistů.

Upouští od pravidelného letního otevření každou neděli a naopak rozšiřuje možnosti prohlídek v průběhu celého roku. Dosud byla kaple přístupná každou letní neděli ve třech časech, v době konání větších akcí nebo po předchozí domluvě.

Od dubna do října bude letos kaple otevřena každý měsíc nejméně jednu neděli, a to ve 14 a v 15 hodin. Poprvé se tak stane 3. dubna, naposledy 2. října. O letních prázdninách budou moci zájemci spatřit nádherný interiér častěji, v červenci třikrát a v srpnu dvakrát. "Mimo tyto termíny bude kaple zpřístupněna po předchozí objednávce organizovaným zájezdům nebo skupinám nad dvacet osob," uvedla Ladislava Reichová ze smiřického městského úřadu.


Aktualizace článku 07.02.2011, 12:31:03

Ministr Bárta plánuje dokončení dálnice do Smiřic do pěti let

Datum vydání: 11.1.2010
Zdroj: iDNES.cz 
Autor: Petr Záleský (MF DNES)

Ministr dopravy Vít Bárta navrhl dopravní "Superstrategii do roku 2025". Podle ní se už v příštím roce začne stavět pokračování dálnice ke Smiřicím - první etapa takzvané severní tangenty Hradce Králové. Dálnice D11 do Hradce má být dokončena v roce 2014.

Severní obchvat Hradce Králové, o kterém ještě na podzim většina představitelů radnice mluvila jako o projektu daleké budoucnosti, přestává být snem. První etapa tangenty, jež by měla z centra krajského města vyhnat většinu nákladní dopravy, by mohla být hotova už do pěti let.

Ministerstvo dopravy se společně s kraji a poslanci dohodlo na návrhu staveb, které by se měly začít budovat do roku 2025. Nefiguruje v něm však pouze základ hradeckého obchvatu za 6,32 miliardy korun, ale i další strategické komunikace.

Tyto informace vyplývají z materiálu ministerstva dopravy, který má redakce MF DNES k dispozici. Návrh sice ještě musí projít poměrně složitým schvalovacím procesem, avšak první rysy severní tangenty a poté její pokračování v podobě rychlostní silnice vedoucí až do Smiřic a dál, jsou na zatím tajné mapě jasně patrné.

Návrh ministerstva dopravy a jejího šéfa Víta Bárty Superstrategie do roku 2025 ale nevypadá příznivě pouze pro krajské město. Naopak, je až neobyčejně velkorysý vůči celému kraji.

Kromě logického pokračování dálnice D11 směrem ke Smiřicím se počítá rovněž s obchvatem Nové Paky za téměř dvě miliardy korun, v horizontu let 2018 - 2021 má potom vyrůst rovněž strategická rychlostní silnice R11 od Jaroměře až k polským hranicím za astronomických 12 miliard.

Už letos navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) upne svou pozornost na dokončení moderní čtyřproudovky mezi Březhradem a Opatovicemi a definitivně dokončí rovněž jižní přeložku Vamberka.

Ministr Bárta fandí rovněž projektům PPP, tedy stavbám silnic ve spolupráci státu a soukromníků. Právě tímto způsobem se má budovat silnice R35, která má pro kraj také zásadní význam: "Absolutní prioritou je pro mě stavba R35 mezi Hradcem Králové a Mohelnicí," potvrdil Bárta.

Provizorní sjezd z dálnice od Prahy u Libišan však pozbude valného smyslu teprve v roce 2014, kdy má dálnice D11 vést až k Hradci. Dokončení necelých tří kilometrů bude stát 2,38 miliardy korun.

......

Celý článek je ZDE.


Aktualizace článku 13.01.2011, 19:46:42

Smiřice postaví další parkovací místa

Datum vydání: 10.1.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Více než tři miliony korun dá letos město do poslední etapy výstavby parkovacích míst. Parkoviště tady vznikají už několik let. Smiříce se tím snaží zlepšit situaci s nedostatkem parkovacích míst ve městě, hlavně  na sídlišti Generála Govorova. "Míst je málo, a tak lidé parkují, kde se dá i kde se nedá," řekl před časem starosta Luboš Tuzar. Právě na sídlišti směrem k Holohlavům, město nové parkoviště postaví. "Chceme začít co nejdříve, jak to klimatické podmínky dovolí," sdělil Tuzar. Situace s nedostatkem parkovacích míst v této lokalitě se částečně zlepšila vloni, kdy město postavilo za 1,6 milionu korun dvě parkoviště - u penzionu pro důchodce, druhé u kotelny.


Aktualizace článku 12.01.2011, 12:11:10

Smiřice prodávají byty, dlužníci mají smůlu

Datum vydání: 2.1.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Privatizace bytového fondu města končí. Smiřice prodávají nájemníkům byty v posledních čtyřech domech. Zbývající dosud neprodané bytové objekty si ponechají ve svém vlastnictví.

"Na posledním loňském jednání zastupitelstva jsme schválili prodej pětadvaceti bytů. Teď se připravují smlouvy. Schválením zbývajících patnácti bytů se bude zabývat únorové zastupitelstvo. Očekávám, že do konce zimy bude prodej dořešen," je přesvědčen starosta Smiřic Luboš Tuzar.

Z privatizace byly vyřazeni nájemníci dlužící městu peníze za nájem. Obdrželi výpovědi z bytů a budou si muset hledat střechu nad hlavou jinde. Další možností je vyrovnání dluhu v dvouměsíční výpovědní lhůtě.

Smiřice předpokládají, že prodejem bytů získají částku kolem šesti milionů korun. Tyto peníze dají zčásti na chystanou stavbu dalších parkovacích míst a především zpět do obnovy bytů, které městu zůstanou. Část předpokládaného výnosu už Smiřice do svých bytů investovaly koncem uplynulého roku. Výměna oken v jednom z domů s pečovatelskou službou přišla na půl milionu korun, 300 tisíc korun stály práce na rekonstrukci bytového domu v areálu zámku. Dalších zhruba půl milionu korun hodlá město dát do přestavby tohoto objektu v letošním roce.

Prodejem bytů v posledních čtyřech domech bude privatizace městského bytového fondu u konce. Smiřice si ve svém majetku nechají jen dva domy s pečovatelskou službou, šest bytů v předloni postaveném obytném domě v Palackého ulici, byty v zámeckém areálu a bytový dům v Mlýnské ulici.


Aktualizace článku 13.01.2011, 19:47:30