www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Prosinec
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2009
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Zdraví a lásku přejí šéfové radnic

Datum vydání: 31.12.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (re)

Luboš Tuzar, starosta Smiřic

Občanům města do nového roku přeji pevné zdraví a nepostradatelné štěstí. Aby každý z nich měl kolem sebe hodně dobrých lidí a mnoho přátel, kteří v těžkých chvílích pomohou. Zároveň bych uvítal velkou dávku tolerance, která mnohdy chybí. Jsme přece jen lidé, kteří chybují, nikdo není stoprocentně dokonalý. Proto bychom se k sobě měli vzájemně chovat ohleduplně bez zloby a zášti.


Aktualizace článku 04.01.2011, 12:19:16

V některých městech oslaví Silvestra, jinde ohňostrojem společně přivítají nový rok

Datum vydání: 30.12.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (hod,pov)

Příchod nového roku je možné oslavit i v ulicích města. Radnice na své občany pamatují a připravují pro ně ohňostroje, teplý punč nebo třeba i polévku. Někde se oslavuje 31. prosince, jinde se lidé setkávají až 1. ledna.

...

Ve Smiřicích ani v Chlumci nad Cidlinou žádné ohňostroje a setkání nechystají. Chlumecký starosta Miroslav Uchytil a smiřický starosta Luboš Tuzar se shodli, že v dnešní době škrtů finanční prostředky, které by do oslav vložila města, využíjí na jiné účely.

"Byla by škoda, kdybychom utráceli peníze z rozpočtu, když musíme v současné době šetřit," řekl nám statrosta Smiřic Luboš Tuzar.

...


Aktualizace článku 04.01.2011, 08:32:36

Smiřice se chtějí kaplí chlubit častěji

Datum vydání: 22.12.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Sezona v místní zámecké kapli Zjevení Páně skončila. Smiřická radnice by ráda v příštím roce ukázala národní kulturní památku většímu počtu lidí, proto chystá změny v otevírací době. "Zřejmě omezíme letní provoz, protože o pravidelné prázdninové neděle nebyl letos mezi návštěvníky takový zájem. Naopak chceme kapli zpřístupnit častěji v průběhu celého roku. Uvažujeme například o tom, že aspoň jednou měsíčně určíme pevné datum, kdy bude otevřena," tvrdí Ladislava Reichová z městského úřadu.


Aktualizace článku 04.01.2011, 08:26:28

Ve smiřickém útulku pokřtili osm nových štěňat

Datum vydání: 20.12.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Ladislava Reichová

Zdejší útulek pro psy je v provozu od roku 2003 a za tu dobu se zde napsal nejeden psí příběh.

Aby se nám v něm narodila štěňata, to se povedlo až v závěru října, kdy malá fenka křížence Jessi přivedla na svět pět psích slečen a tři kluky. Jessi přišla do útulku 20. října už březí a díky její "nadílce" bylo záhy přeplněno.

Mladá mamina zvládla porod na jedničku a díky její péči se za sedm týdnů z malých klubíček vyklubala hromada neposedných raubířů.

A tak v neděli 12. prosince odpoledne proběhl slavnostní křest malých neposedů. Jména mohli navrhovat a hlasy jim dávat návštěvníci internetových stránek útulku. Psí kluci nakonec dostali jména František, Jack a Orion a malé chlupaté slečny byly pokřtěny jako Matylda, Adina, Amy, Cookie a Daisy.

Kmotrem štěňat se stal starosta města Luboš Tuzar, který jim se všemi příznivci smiřického útulku, kteří se křtu zúčastnili, popřál, aby co nejdříve našli nový domov a hřejivou lidskou náruč.

Potěšitelné je, že jen dva dny po slavnosti našla nový domov psí slečna Adina - odcestovala za svou novou rodinou až k Broumovu. Přejme si, ať ji co nejdříve následují i ostatní sourozenci i maminka Jessinka.

A pokud čirou náhodou je mezi čtenáři těchto řádků někdo, kdo stále hledá nového čtyřnohého parťáka, může se na obyvatele útulku přijet podívat.

Otevřeno pro veřejnost je pravidelně vždy v úterý, ve čtvrtek a v neděli od 14 do 16 hodin. Informace o pejscích ze smiřického útulku najdete také na webových stránkách útulku www.utulekpsusmirice.wbs.cz.


Aktualizace článku 04.01.2011, 08:20:39

Vypořádat přes sto pozemků kvůli cyklostezce byl zápřah

Datum vydání: 7.12.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (hod)

Luboš Tuzar, starosta Smiřic

Můj Taxis

Příští rok na jaře by se měla začít stavět cyklostezka z Hradce Králové přes Josefov až na Kuks. Tomuto stadiu předcházelo několik let tvrdé a náročné práce. V roce 2008 jsme založili obecně prospěšnou společnost s názvem Královéhradecká labská. Stal jsem se předsedou správní rady a začal vyřizovat všechny záležitosti s úřady, architekty a dalšími institucemi. Na dvaadvaceti kilometrové trase bylo kolem stopadesáti pozemků soukromých vlastníků, což nebyla legrace vypořádat. Přesto mám pocit, že už jsem ve fázi úspěšného skoku nad taxisem a myslím, že dopadnu na nohy. Dostali jsme dotaci ve výši sto milionů korun. Řeší se stavební řízení a na jaře by se měla stavba cyklostezky odstartovat. Její realizace bude trvat dva roky. Doufám, že výsledek práce, které jsem věnoval už nyní tři roky svého času a energie, bude stát za to.


Aktualizace článku 08.12.2010, 11:32:02