www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Listopad
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Královéhradecko - Renault způsobil řetězovou nehodu

Datum vydání: 25.11.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (kar)

Srážka tří vozů se stala na silnici I. třídy číslo 33 před odbočkou do města. K dopravní nehodě pravděpodobně došlo tím, že řidič vozidla Renault Laguna nedodržel dostatečnou vzdálenost za Škodou Octavia, která náhle zastavila. Silným nárazem byla octavia odhozena vpřed, kde poškodila další Škodu Octavia. Výše škody na poničených autech byla odhadnuta na 205 tisíc korun.


Aktualizace článku 08.12.2010, 09:49:34

Balonky pro Ježíška mířily do nebe

Datum vydání: 22.11.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (pov)

"Tak, o co si mám vlastně Ježíškovi napsat," přemýšlela jedna z malých dívek ve zdejším kulturním domě Dvorana. Právě kulturní dům připravil na sobotu nejmenším milé překvapení. Mohli sami napsat, co by si přáli pod vánoční stromek a odpoledne pak poslali své prosby přímo Ježíškovi do nebe. Chlapci většinou toužili po nejrůznějších autíčkách, děvčata pro změnu po panenkách. Někdo byl s prosbami skromnější, jiný by rád počítač, notebook nebo mobilní telefon. Zcela zákonitě: co dítě, to jiné přání.

Nejen balonky ovládly v sobotu Smiřice

Nejmenší mohli namalovat ozdobu na stromek, rodiče mezitím vybírali dárky na trzích

Město v sobotu neovládly jen balonky, na kterých děti posílaly svá přání přímo Ježíškovi. Ve zdejším kulturním domě Dvorana se také konaly vánoční trhy. Přitom stačil docela malý nápad: děti pod dohledem pracovnic z domu dětí a mládeže malovaly ozdoby na vánoční strom domu a rodiče se naopak věnovali nákupům vánočních dárků.

U stánků jako v dalších městech bylo živo. Na odbyt šly keramika či kosmetika. Lidé si také vybírali například obvyklé vánoční ozdoby, které tu nabízela rodinná sklářská firma Juklových Ozdoby cz ze Dvora Králové nad Labem. Podle nich na českém trhu letos hraje prim barva kovově šedá se stříbrným potiskem a všechny odstíny fialové. Kupodivu se příliš neprodávají tradiční kouličky, ale Češi dávají přednost figurkám - labutím, medvídkům, ale také známým pohádkovým postavičkám Krtečka či Spejbla a Hurvínka.

Fotogalerie ke článku je ke stažení ze stránek Hradeckého deníku ZDE.


Aktualizace článku 22.11.2010, 13:53:36

Smiřice v sobotu uvidí vánoční trhy

Datum vydání: 16.11.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Různé řemeslné výrobky, sklo, vánoční dekorace, textil, zdobené perníky, medovina a další věci. Takový bude sortiment vánočních trhů, které se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin ve smiřickém kulturním domě Dvorana. Podle Martiny Hejzlarové ze Dvorany je připraven také program pro děti. Například od 10 do 16 hodin bude fungovat tvořivý koutek, kde si děti budou moci vyrobit vánoční ozdobu, kterou následně zkrášlí vánoční strom u domu dětí a mládeže. Zároveň nakreslí nebo napíšou dopis s přáním, který bude možné v době od 13 do 16 hodin poslat balonkem přímo do nebe Ježíškovi. Od 13 do 15 hodin se navíc pro zájemce o prohlídku otevře zámecká kaple Zjevení Páně.


Aktualizace článku 18.11.2010, 12:54:15

Královéhradecko - Zloděj si načerpal benzín zadarmo

Datum vydání: 6.11.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (Martin Černý)

Drzost zlodějů nezná mezí. Zatím neznámý pachatel ukradl benzín z vozidla odstaveného na parkovišti ve Smiřicích. Okradený majitel vypověděl, že své auto využívá pouze výjimečně. Naposledy vozidlo nechal na parkovišti koncem října. Ve čtvrtek dopoledne se k autu vrátil. Zloděj mu mezitím z nádrže odčerpal 25 litrů benzínu v hodnotě 750 korun. Hrozí mu pokuta až 15 tisíc korun.


Aktualizace článku 18.11.2010, 12:52:48

Smiřice by měl vést Tuzar, Nechanice Pechar

Datum vydání: 3.11.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (Martin Černý)

Ve dvou menších městech okresu, Smiřicích a Nechanicích, už je jasno o vedení radnic. Na svých postech by měli zůstat stávající starostové.

Smiřice chtěly, aspoň tak lze usuzovat podle výsledku nedávných komunálních voleb, za starostu dosavadního vůdce radnice Luboše Tuzara. Vše nasvědčuje tomu, že jej zastupitelé na ustavujícím zasedání příští středu opět zvolí starostou. Vyplývá to z výsledků povolebního vyjednávání mezi dvěma nejsilnějšími stranami: vítěznou Volbou pro Smiřice, jejímž lídrem je právě Tuzar, a druhou ODS. Povolební situaci respektují i třetí komunisté. Ke změně ve Smiřicích dojde na pozici místostarosty, protože dosavadní zástupce starosty Milan Plšek se do zastupitelstva nedostal. "Starostou bych měl být já, za místostarostu ODS navrhuje Ladislava Koldrta, který byl předsedou finančního výboru," seznámil se závěry jednání Luboš Tuzar.

V radě by měli za Volbu pro Smiřice zasednout kromě starosty také Petr Rohlena a Pavel Rousek, a dva zástupci demokratické strany - Ladislav Koldrt a Jan Novotný. Finanční výbor povede ODS, kontrolní výbor bude řídit zástupce komunistické strany.

...


Aktualizace článku 04.11.2010, 13:36:10