www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Červenec
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Královéhradecko - Lapkovi padla do oka odložená peněženka

Datum vydání: 12.7.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (ill)

Neznámý poberta v sobotu krátce po poledni využil u jednoho z písníků nedaleko Smiřic své příležitosti a v nestřeženém okamžiku se vloupal do odstaveného automobilu Škoda Octavia. Zatímco jeho majitel si v horkém počasí zřejmě dopřával osvěžení, lapka aniž by vymýšlel cokoliv originálního, zkrátka rozbil okno a sebral z vozu peněženku s doklady a finanční hotovostí.


Aktualizace článku 14.07.2010, 12:54:43

Soud dal za pravdu Smiřicím, ale kauza tajemnice poběží dál

Datum vydání: 3.7.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Starosta Luboš Tuzar je s verdiktem soudu spokojen a tvrdí, že město nebude muset platit finanční náhradu v řádu statisíců.

Výpověď tajemnici Vítězslavě Klůzové z pracovního poměru v roce 2004 byla v pořádku. Rozhodl tak krajský soud, který zamítl její žalobu na město kvůli údajné neplatnosti výpovědi. Šest let trvající spor mezi radnicí a bývalou tajemnicí tím však zřejmě nekončí.

Existuje totiž možnost dovolání k Nejvyššímu soudu, kterou Vítězslava Klůzová hodlá využít. "Dovolání určitě podám a zvažuji ještě další kroky. Ty samozřejmě zatím nechci specifikovat," uvedla někdejší tajemnice. Rozsudek, který dal za pravdu městu, nechtěla komentovat s tím, že je to věc právníků.

Starosta Luboš Tuzar verdikt soudu uvítal, protože uznal, že postup města při výpovědi tajemnici byl zákonný. Neobává se ani případného rozhodnutí nejvyššího soudu v případě dovolání. "Tento krok paní Klůzová udělala i v případě sporu o odvolání z funkce, a Nejvyšší soud dal za pravdu nám. I v tomto případě jsme si jisti, že ke změně rozhodnutí nedojde," prohlásil.

Radnice si je jistá i tím, že nebude muset platit finanční náhradu požadovanou před lety odvolanou a propuštěnou tajemnicí. Náhrada by se v současnosti včetně úroků mohla pohybovat kolem půl milionu korun. "Pokud soud rozhodne v náš prospěch, tak z logiky věci vyplývá, že padne i tento požadavek. Naopak platit bude muset paní Klůzová, soudní výlohy," vysvětlil Tuzar.

"To je v současné době bezpředmětné, pokud je zamítnuto, že výpověď je neplatná," řekla k případné finanční náhradě Vítězslava Klůzová. "V tom já teď nemůžu nic podnikat, to musí právníci," dodala bývalá smiřická tajemnice.

Spor mezi radnicí a Vítězslavou Klůzovou se táhne od roku 2003, kdy byla odvolána z funkce a v následujícím roce dostala výpověď.

Vloni soud zamítl žalobu proti odvolání z funkce a teď řeší platnosti výpovědi. I v tomto případě spor zatím spěje k potvrzení správnosti postupu města.


Aktualizace článku 08.07.2010, 13:16:50

Starostové všech menších měst okresu chtějí zůstat na svých postech

Datum vydání: 7.7.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer,nem)

Hradecko - Budou chtít starostové menších měst hradeckého okresu po podzimních komunálních volbách opět vládnout radnicím? Budou mít silné protikandidáty?

...

Také smiřický starosta Luboš Tuzar je rozhodnut. Chce se opět ucházet o post starosty. "Kandidovat budu za Volbu pro Smiřice a rád bych ve funkci zůstal. Je tady řada rozdělaných projektů, které bych rád dotáhl do konce," vysvětlil.

...


Aktualizace článku 09.07.2010, 07:13:01