www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Duben
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
2009
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Smiřické svátky hudby otevřel Antonio Vivaldi

Datum vydání: 1.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Ivana Fričová 

Ve smiřické barokní kapli v úterý večer začal sedmý ročník mezinárodního festivalu Smiřické svátky hudby. Letošní program přehlídky krásné hudby nabízí deset koncertů.

Právo prvního festivalového večera tradičně patřilo houslovému virtuosu Jaroslavu Svěcenému, který Smiřické svátky hudby před sedmi lety založil a každoročně je také autorem jejich dramaturgie.

Na zahajovacím koncertě vystoupil společně se svojí dcerou, mladou houslistkou Julií a dalšími interprety. V zaplněné kapli s nádhernou akustikou zazněl unikátní koncert pro housle, trubku a orchestr od Georga Philippa Telemanna, houslový Čtyřkoncert Antonia Vivaldiho a další klenoty barokní hudby.

Vivaldianno

Jednou z lahůdek letošního programu bude projekt Vivaldianno, který se pro mimořádný zájem posluchačů uskuteční v sobotu hned dvakrát.

Tentokrát si s námi zahraje i skupina Blue Effect a interpreti z Bolívie a Peru, kteří s námi nahrávali poslední album Vivaldianno a podařilo se nám je získat také pro smiřický festival, říká Jaroslav Svěcený.

Další výjimečný zážitek slibuje program na Pondělí velikonoční. Tento sváteční koncert se ponese ve znamení slavných skladeb Wolfganga Amadea Mozarta, pokračuje Jaroslav Svěcený. Pod taktovkou dirigentky Miriam Němcové zazní Exultate iubilate, Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr i nádherná Korunovační mše, kde se mimo jiné představí i výtečná sopranistka Ludmila Vernerová.

Výstava

Smiřické svátky hudby jsou každoročně i dostaveníčkem kvalitních českých výtvarníků. Letos zdejší barokní kapli po celou dobu festivalu zdobí současná díla malířky Jarmily Králové a akademického sochaře Milana Martiníka.  


Aktualizace článku 13.04.2010, 09:47:03

Smiřické svátky hudby jsou v polovině

Datum vydání: 3.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Ivana Fričová 

Sedmý ročník mezinárodního festivalu Smiřické svátky hudby, který každoročně během velikonočních svátků zabydlí místní barokní kapli, je právě v polovině.

Právě dnes přijdou na řadu dva mimořádné koncerty, kvůli kterým příznivci festivalu okupovali předprodeje vstupenek: jednoduše - Vivaldianno. Aktuální pokračování tohoto veleúspěšného projektu představí pod barokní klenbou s úchvatnou akustikou jednak známé Vivaldiho skladby, jednak skladby inspirované jeho hudbou, a to v podání jak mistrovských houslí Jaroslava Svěceného, tak koncertních kytar a smyčců, elektronických kláves a řady etnických hudebních nástrojů, na které zahrají mistři až z daleké Jižní Ameriky.

Pondělní finále

Sedmý ročník Smiřických svátků hudby skončí v pondělí, a to svátečním koncertem nejkrásnějších skladeb Wolfganga Amadea Mozarta. Návštěvníkům smiřické kaple je nabídnou za řízení jedné z mála českých dirigentek Miriam Němcové komorní orchestr Praga Sinfonietta, smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, houslista Jaroslav Svěcený a řada dalších předních interpretů.


Aktualizace článku 08.04.2010, 10:22:13

Hradecké kotviště ožije v květnu

Datum vydání: 16.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Flotila výletních lodí se na kotvišti na Smetanově nábřeží objeví zřejmě o druhém květnovém víkendu. Uvedl to Jaroslav Kostkan z Hradecké paroplavební společnosti. Labskou vodu v Hradci Králové budou letos opět brázdit parníky Královna Eliška, Hradec i pirátská plachetnice, v květnu zahájí na stejném místě provoz rovněž půjčovna pěti pramic. O něco později na vodu spustí i motorovou loď Smiřice. S žádnou novinkou se tentokrát turisté nesetkají, ovšem příští rok to bude jiné. Loď Smiřice, která pendluje mezi Předměřicemi a Smiřicemi, se stane parníkem.


Aktualizace článku 19.04.2010, 11:29:43


Aktualizace článku 13.04.2010, 09:49:44

Smiřický festival ? Za rok se těšte na novinky

Datum vydání: 8.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

V pondělí skončený  sedmý ročník mezinárodního festivalu hudebního festivalu Smiřické svátky hudby hodnotí pořadatelé jako jeden z nejpovedenějších v historii.

Určitě se nám podařilo dostat se dál, což bylo vidět i na tom, že z deseti koncertů jich bylo devět beznadějně vyprodaných. S Jaroslavem Svěceným to bereme jako potvrzení toho, že se ubíráme správným směrem, uvedl smiřický starosta Luboš Tuzar. Mezi letošními koncerty bylo podle něho těžké vybrat jeden nejlepší, k nejpovedenějším však řadí velikonoční. I přes spokojenost přemýšlejí nad novinkami příštího ročníku. Další ročník určitě dozná pozitivních změn. Mělo by se jednat o zvýšení počtu koncertů, doplnil Tuzar. Nynější ročník festivalu viděly více než dva tisíce návštěvníků.


Aktualizace článku 13.04.2010, 13:15:56

Smiřická kaple se rozloučila s velikonočními svátky hudby

Datum vydání: 6.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (fri)

Skončil sedmý ročník hudebního festivalu, který letos ozdobili peruánští hudebníci i Blue Effect s Radimem Hladíkem.

Svátečním velikonočním koncertem skladeb Wolfganga Amadea Mozarta skončil včera odpoledne ve smiřické barokní kapli sedmý ročník mezinárodního hudebního festivalu Smiřické svátky hudby.

Český houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který festival před lety založil, letos pozval pod klenbu s výjimečnou akustikou řadu hostů: vedle své patnáctileté dcery Julie si během sedmi festivalových dnů zahrál například s varhaníkem Václavem Uhlířem, japonskou klavíristkou Eri Goto a řadou dalších vynikajících interpretů.

Největší úspěch ovšem měly dva mimořádné sobotní koncerty Vivaldianno. S Jaroslavem Svěceným a spoluautorem tohoto projektu, rockovým klávesistou a skladatelem Michalem Dvořákem tady zahráli i peruánští hudebníci a legendární Blue Effect s Radimem Hladíkem.


Aktualizace článku 13.04.2010, 09:49:10

V Hradci zmizel vůz, ve Smiřicích šrot

Datum vydání: 6.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (raš)

Další automobil zmizel z ulic krajského města. V noci ze soboty na neděli ukradl zloděj v Sekaninově ulici vůz Škoda Fabia. Majitel vyčíslil škodu na 175 tisíc korun, uvedl operační důstojník hradecké policie. Jiný lapka úřadoval v sobotu ve Smiřicích na Hradecku. Z tamní sběrny odcizil 200 kilogramů litinového šrotu a pět kilogramů hliníku. Škoda činí 5600 korun.


Aktualizace článku 08.04.2010, 10:28:29


Aktualizace článku 09.04.2010, 08:35:27

Královéhradecko - Ze sběrny zmizelo dvě stě kilo litiny

Datum vydání: 8.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (sir)

Pořádnou kuráž musel mít zloděj, který se vydal přímo do sběrny druhotných surovin. Po prostříhání plotu a vypáčení plechového vstupu do haly si odnesl dvě stě kilogramů litiny a pět kilogramů hliníkového šrotu. Čím všechen náklad odvezl, není zatím jasné. Policisté odhadují, že vše skončilo v jiné sběrně. Celková škoda je 5600 korun. Lapkovi hrozí až dva roky za mřížemi.


Aktualizace článku 13.04.2010, 13:17:19

Jste spokojeni s datovými schránkami?

Datum vydání: 14.4.2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (red)

Luboš Tuzar, starosta Smiřic:

Celkem fungují. Myslím, že instituce se s tím ve větším míře naučily pracovat. Občas to naráží na problémy softwarového charakteru, ale otázkou zůstávají datová úložiště. Pokud nebudete mít zprávu z datové schránky někde jinde uloženou, tak za čas zmizí. Mohlo by se tedy stát, že někdo bude potřebovat při řízení na úřadech starší zprávu, a nebude ji mít. To jsou věci, které je třeba ještě dořešit.


Aktualizace článku 15.04.2010, 22:30:03

Královéhradecko - Vykradl dvě auta. Do třetice si vybral autobus

Datum vydání: 21.4. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (sir)

Hned tři vozidla ve dvou obcích si vzal na mušku během jediného dne neznámý zloděj.

Jedním z nich byla Škoda Fabia, z níž ukradl autorádio. Další na řadu přišel vůz značky Hyundai. V něm se lapkovi opět zalíbil panel autorádia a k tomu si odnesl také sadu cédéček.

Třetím úlovkem už nebyl osobní automobil, ale rovnou autobus. Z něj zloděj odcizil DVD přehrávač, upřesnil operační důstojník hradecké policie. Celková škoda byla vyčíslena na třináct tisíc korun. Zloději v případě dopadení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.


Aktualizace článku 27.04.2010, 13:47:28