www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Únor
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Zloděj ukradl starší ženě pivo a mléko

Datum vydání: 15. 2. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (lka)

Přepravka s pivem a kva kartony mléka zmizely starší ženě ze sklepní kóje domu v Komenského ulici ve Smiřicích. Policisté po ohledání místa činu zjistili, že zloděj odcizil nápoje poté, co se do sklepa dostal přes vrchní část kóje, upřesnila královéhradecká policejní mluvčí Marta Trávníčková. Okradená důchodkyně vyčíslila škodu způsobenou lapkou na šest set korun.


Aktualizace článku 16.02.2010, 13:52:47

Kaplanka už nespadne, teď bude čekat

Datum vydání: 16. 2. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Zhruba 390 tisíc korun stála obnova střechy objektu Kaplanky, tedy přízemního domu stojícího v zámeckém paku. Nová střecha nahradila plachtu, která objekt po zborcení střechy provizorně zakrývala. Smiřice dostaly na opravu od státu 140 tisíc korun. Pro nejbližší měsíce a zřejmě i roky radnice s dalšími pracemi na objektu nepočítá. Novou střechou je objekt zajištěn, takže nebude dál chátrat, a o to šlo. Před lety jsme Kaplanku koupili právě pro to, abychom tuto stavbu zachránili před její hrozící zkázou, což se daří, uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar. Další práce budou pokračovat zřejmě v návaznosti na budoucnost sousedního zámeckého areálu, doplnil.


Aktualizace článku 23.02.2010, 09:04:26

Již druhá důchodkyně byla ve Smiřicích okradena, pachatelem zřejmě byla žena

Datum vydání: 23. 2. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (hd)

Královéhradečtí policisté zatím neúspěšně pátrají po neznámé pachatelce, která důchodkyním ve smiřických ulicích násilně vytrhává tašku z ruky.

Podle mluvčí policie Anny Pešavové již druhý útok na starší ženu se stal ve čtvrtek minulého týdne. Seniorka žijící v Hradecké ulici se vydala patnáct minut po desáté hodině dopoledne na nákup do obchodu s potravinami v Jiráskově ulici ve Smiřicích. Když míjela hasičskou zbrojnici, někdo jí chtěl zezadu vytrhnout tašku z ruky. Přepadená se ji snažila ze všech sil ubránit. Po kratším přetahování se útočnici podařilo zmocnit tašky s peněženkou s osmi sty korun. Důchodkyně při útoku upadla na zem a začala volat o pomoc. Po chvíli jí kolemjdoucí mladá žena pomohla vstát, popsala událost Pešavová.

Útočnice osmdesátileté ženě způsobila stržení kůže na třech prstech ruky. Po prvotním ošetření u obvodního lékaře byla sanitkou převezena do královéhradecké fakultní nemocnice. Celkovou škodu starší žena odhadla na 940 korun.

Přepadená přesně neví, zdali na ni zaútočila žena či muž. Přesto si vzpomněla, že osoba na sobě měla šedou budnu a kalhoty a na hlavě černého kulicha, zpod kterého koukaly černé dlouhé vlasy svázané do culíku, uvedla policejní mluvčí.

Podle policistů možným pachatelem je žena, která již jednou ve Smiřicích zaútočila. Bylo to v ponděli 25. ledna letošního roku krátce po desáté hodině dopoledne, kdy obětí byla osmasedmdesátiletá důchodkyně. Útok se odehrál před jejím domem v Labské ulici. Svědci popsaného případu, kteří by mohli poskytnout informace důležité k objasnění loupeže, se mohou přihlásit na bezplatnou linku tísňového volání 158.

Případ šetří policisté pro podezření ze spáchání zločinu loupeže. Nový trestní zákoník pamatuje na takové jednání odnětím svobody na dva až deset let, dodala Anna Pešavová.


Aktualizace článku 05.03.2010, 13:47:45