www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2010 | Leden
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Skákal pro střeše auta, před majitelem utekl

Datum vydání: 8. 1. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (mb)

Střechu auta a dveře od domu, i na těchto věcech se mohou vyřádit nejrůznější pobudové.

K jednomu z incidentů došlo v ulici Kršovka ve Smiřicích. Muž zahlédl opilého mladíka, jak mu stojí na střeše osobního auta. Po slovní přestřelce mladík z vozu slezl a utekl. Škoda na promačkané střeše ještě nebyla vyčíslena, majitel čeká na vyjádření odborníků, uvedla mluvčí královehradecké republikové policie Marta Trávníčková.

...


Aktualizace článku 04.02.2010, 18:19:56

Osud obnovy fasády smiřické kaple má v rukou ministerstvo

Datum vydání:  21. 1. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Vlastník zámku hledá partnera na jeho opravu a využití. Ve hře je centrum pro seniory.

Kromě zámecké kaple, knihovny a stálé výstavní síně medailéra Milana Knoblocha by v zámeckém areálu mohlo být umístěno třeba centrum pro důchodce. I takové plány existují.

Je to jedna z možností, o níž mluví majitel zámku Miroslav Mizera. Hledáme partnera, který by se s námi do rekonstrukce pustil a měl pro objekt využití. Zajímavě v tuto chvíli vypadá záměr na zřízení centra pro seniory, prohlásil. Dodal, že rekonstrukci zámku měl připravenu už počátkem 90. let, ale zhatily ji požadavky památkářů.

Město Smiřice, které vlastní zámeckou kapli, spojovací krček mezi zámkem a ní i navazující takzvaný důchod, se letos chce pustit do dlouho plánované obnovy fasády kaple. Má to však háček. Musí na to dostat peníze od státu.

Barokní kaple, přestože je národní kulturní památkou, je jediná z městem vlastněných částí zámeckého areálu, která nemá fasádu v pořádku. Objekt zvaný důchod dostal nový obvodový plášť před šesti lety a spojovací krček mezi kaplí a zámkem v roce 2007. O opravu nátěru zhotoveného v devadesátých letech smiřická radnice usiluje už několik let, ale záměr brzdí právě peníze požadované po státu.

Žádáme o dotaci ministerstvo kultury. Verdikt, zda jsme uspěli, se dozvíme v březnu nebo v dubnu. Pokud peníze získáme, fasádu kaple opravíme, jinak to nepřichází v úvahu. Snad kromě opravy bytového domu. Máme i jiné priority, než je zámek, uvedl starosta Luboš Tuzar.

Obnova fasády kaple by měla přijít na 4,4 milionu korun, přičemž město má na tento účel připraveno 400 tisíc korun. Čtyři miliony by měla pokrýt dotace od státu. Lokální opravy fasády kaple, terénní úpravy v jejím okolí a další práce provedlo město před začátkem zimy. Od státu na to dostalo půl milionu korun, 82 tisíc korun pocházelo z městské pokladny. Vloni se podařilo rovněž obnovit historické varhany v kapli.


Aktualizace článku 04.02.2010, 16:28:23

Chlumecký starosta: Senátor Kubera se zřejmě zbláznil

Datum vydání: 15. 1. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Chodníkový zákon? Nesmysl, tvrdí mnozí starostové, kteří v minulých dnech bojovali nejen se sněhem, ale i novelou tohoto zákona, podle níž obce musejí uklízet téměř všechny chodníky na svém území.

...

Myslím, že chodníkový zákon situaci výrazně nezhoršil. Pár majitelů domů sice uklízet chodníky přestalo, ale většina lidí uklízí dál, sdělil smiřický starosta Luboš Tuzar. Odhadl, že náklady na zimní údržbu by se mohly zvýšit o desítky tisíc korun.

...


Aktualizace článku 04.02.2010, 18:21:11

Smiřice: Česko, vrať nám milion

Datum vydání:  17. 1. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Také některá města na Hradecku zvažují, zda budou kvůli chybě v zákoně požadovat po státu vrácení peněz

Stát může kvůli díře v zákoně přijít o miliardy. Už i města a obce chtějí, po vzoru firmy, která uspěla u soudu, vrátit peníze za sociální pojištění za zaměstnance.

Jedním z prvních míst na Hradecku, která se k tomu už odhodlala, jsou Smiřice.

Spravujeme veřejné finance, tak se musíme chovat jako správný hospodář. Z toho důvodu jsme to museli udělat. Teď budeme čekat, jak to stát vyřeší, uvedl starosta Luboš Tuzar. Dodal, že město chce vrátit 1,1 milionu korun.

...


Aktualizace článku 18.01.2010, 10:09:50

Zlodějka napadla stařenku a u jejího domu ji okradla o důchod

Datum vydání:  28. 1. 2010
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (mb)

Dramatická scéna se odehrála ve smiřické Labské ulici. Neznámá zlodějka zde zaútočila na osmasedmdesátiletou ženu, která se právě vracela z pošty.

Pachatelka důchodkyni zřejmě sledovala už od pošty, kde si paní vyzvedávala důchod. Šla za ní až k jejímu domu. Při odemykání vstupní branky na dvorek k ní zezadu přistoupila a požadovala peníze. Přitom se jí pokusila vytrhnout tašku z ruky, popisuje mluvčí hradecké policie Anna Pešavová. Starší žena se však nedala a o tašku se začala s lupičkou přetahovat. Útočnice však byla silnější.

Okradená přišla nejen o peněženku s důchodem, ale také o brýle, doklady a další věci. Celková škoda byla vyčíslena na osmnáct tisíc korun, říká mluvčí Pešavová. Seniorka naštěstí vyvázla bez zranění.

Podle přepadené byla útočnice ve věku kolem 45 let, robustní postavy. Na sobě měla obnošený tříčtvrteční kabát a kalhoty barvy khaki. Je možné, že si pachatelka v blízké době vytipuje další oběť, senioři by proto měli být velmi ostražití, uzavírá.


Aktualizace článku 04.02.2010, 16:38:35