www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Zprávy z města
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Archiv zpráv
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Tělocvična základní školy získala novou podlahu

Tělocvična smiřické základní školy byla postavena v letech 1973–75. Slavnostně byla – společně s novou centrální šatnou – předána k užívání 1. 9. 1975. Má rozměry 30 x 15 x 8 metrů, a jak zmiňuje Zpravodaj z r. 1989, náklady na výstavbu dosáhly 2,1 mil. Kčs, šaten 825 tis. Kčs, a při brigádách bylo odpracováno učiteli i žáky 5 000 hodin. Smiřická škola se měla tehdy čím chlubit – tělocvična byla největší v okrese Hradec Králové.

Za dvaačtyřicet let, po které hala sloužila školním dětem a veřejnosti, bylo provedeno nespočet oprav, ať již jejího zázemí, nebo haly samotné. Jen za posledních sedm let to byly úpravy sociálního zařízení, celková rekonstrukce střechy, nové osvětlení, výměna oken a provedení zateplení včetně nové fasády. 

Po celou dobu věrně sloužila parketová podlaha, která se dočkala jen několikeré opravy nátěru. Čtyři desetiletí intenzivního užívání se na jejím stavu podepsaly, začal se rozpadat podpůrný rošt a parkety se začínaly bortit. S ohledem na bezpečnost tak bylo přistoupeno na celkovou výměnu podlahy.

Stará podlaha byla odstraněna, byl demontován rošt, na němž byly položeny parkety, a sejmuta stará izolace. Následovala pokládka nové izolace a dřevěného roštu. Na něj byly položeny záklopové desky z březové překližky a na desky podkladová guma. Na ní byly naneseny dvě vrstvy akrylátu. Pokud by zrovna v této fázi někdo nahlédl dovnitř tělocvičny, mohl získat dojem, že škola získala krásný bazén – to vše díky modré barvě a vysokému lesku naneseného materiálu. Nicméně o toto potěšení "z koupání" děti přišly – jako poslední vrstva následovala barva. Ta je sice také modrá, ale matová. A pomyslnou tečkou na podlaze pak byly lajny pro basketbal, volejbal, tenis, florbal a badminton.

Rekonstrukci podlahy provedla pardubická firma Royal Tech s.r.o., náklady se vyšplhaly na 1,2 mil. Kč. Za tuto investici získává školní mládež a veřejnost mnohem bezpečnější místo pro své sportovní aktivity. Jak sám výrobce udává, jeho podlahy vynikají vysokou elastičností a pružností, čímž je sníženo riziko zranění při pádu. Protože je povrch protiskluzový a bezešvý, nemůže se stát, že sportovec spadne na nějakou ostřejší část podlahy a zraní se.

Postup rekonstrukce můžete vidět na webových stránkách školy www.zs.mestosmirice.cz (jednotlivé etapy jsou v menu na levé straně).

(lr)


Aktualizace článku 12.07.2017, 11:35:00

Galerie obrázků vložených ke článku (1) Počet obrázků na řádku | 1 | 2 | 3 | 4
Klik - plná velikost


 


 


Aktualizace článku 03.07.2014, 08:16:21