www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2009 | Listopad
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Obce jsou z datových schránek zoufalé. Přidělávají jim práci

Datum vydání:  12. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

...

Představitelé měst a obcí při rozhovorech o datových schránkách těžko hledají slušná slova. Soudům však jejich zavedení vážné potíže nezpůsobilo.

Máme s tím neustále problémy a výrazně to zpomalilo naši práci. Datové schránky považuji za zbytečné, řekl starosta Smiřic Luboš Tuzar.

Jako příklad uvedl jednání s detašovaným vojenským pracovištěm. Všechno jde do schránky ministerstva obrany a kdy to doputuje na konkrétní místo, nikdo neví, diví se. Když komunikujeme s některými orgány veřejné správy, tak říkají, hlavně to neposílejte do datových schránek. Takže to chodí ještě mailem nebo poštou, dodává.

...


Aktualizace článku 12.11.2009, 14:37:57

Smiřice prodaly v dražbě dům hrůzy

Datum vydání: 19. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Obyvatelé objektu dlužili městu na nájemném za posledních deset let půl milionu korun. Městu došla trpělivost s dlužníky nájemného v problémovém domě v Cukrovarské ulici, a proto se objektu po ročním snažení zbavilo.

Radnice se ke kroku odhodlala vloni, ovšem jednání o prodeji s jedním zájemcem, který se ozval v závěru loňského roku, zkrachovalo. Vzhledem k hospodářské krizi nedostal bankovní úvěr. Smiřice se proto rozhodly dům hrůzy prodat ve veřejné dražbě. Za nemovitost utržily 2,6 milionu korun.

Peníze nám zůstanou na účtu a příští rok umožní uskutečnit některé investice, řekl smiřický starosta Luboš Tuzar. Dodal, že prostředky se stanou součástí rozpočtu města na příští rok a umožní například zařadit do plánu investic letos odloženou výstavbu parkovacích míst na sídlišti Generála Govorova.

Obyvatelé bytovky s dvanácti byty si s placením nájemného a služeb spojených s bydlením příliš hlavu nelámali. Město s nimi mělo potíže několik let.

"Za posledních deset let činily pohledávky u nájemného zhruba půl milionu korun, což je hodně. Byly v podstatě nedobytné. Kvůli neplacení nájemného jsme tady v posledních letech vystěhovali už několik bytů", přiblížil problémy s bytovkou v Cukrovarské ulici Luboš Tuzar.


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:53:52

Smiřice: Druhá žaloba je formalitou

Datum vydání: 26. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

Nejvyšší soud ukončil jeden ze sporů mezi radnicí a bývalou tajemnicí. Město věří, že peněžní náhrady platit nebude muset.

Šest let trvající soudní spor mezi radnicí a odvolanou tajemnicí Vítězslavou Klůzovou podle starosty Luboše Tuzara končí. Někdejší tajemnice to odmítá.

Pře se táhne od roku 2003, kdy byla Vítězslava Klůzová odvolána z pozice tajemnice městského úřadu, což ona považuje za neoprávněné.

Obdrželi jsme rozsudek Nejvyššího soudu, který dovolání paní Klůzové zamítl v celém rozsahu. Proti tomu už není opravný prostředek, uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar. Dodal, že z verdiktu vyplývá, že při odvolání bývalé tajemnice z funkce postupovalo město správně, a tudíž i výpověď je platná. Soudní při proto považuje za uzavřenou.

Jiného názoru je Vítězslava Klůzová. Já jsem podala dvě žaloby. U okresního soudu ještě stále leží moje žaloba kvůli výpovědi. Je spojená s finanční náhradou a okresní soud se jí ještě bude zabývat, protože byla pouze pozastavena. Jde mi ale především o čest, ne o peníze, tvrdí.

Smiřická radnice je přesvědčena, že verdikt týkající se druhé žaloby je pouze formalitou. Okresní soud žalobu paní Klůzové pozastavil, protože musel počkat na verdikt Nejvyššího soudu, zda bylo její odvolání oprávněné. To se teď potvrdilo, prohlásil starosta Luboš Tuzar. Podle něho z toho logicky vyplývá, že město nepochybili a povinnost vyplatit požadované náhrady ve výši stovek tisíc korun mu proto nehrozí.


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:55:03

Starostovi zamotal hlavu balíček

Datum vydání:  9. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (čer)

Luboš Tuzar, starosta Smiřic

Tento týden pro mě bude ryze pracovní. Bohužel, na soukromé plány mi s koncem roku příliš mnoho času nezbývá. Musíme připravovat rozpočet a svoláváme také mimořádné zastupitelstvo, na kterém budeme řešit především změnu daně z nemovitosti v souvislosti se zavedením Janotova balíčku. Po tomto hektickém období se těším na prosincové společenské akce, například na koncert žáků umělecké školy ve Smiřicích, Rybovu mši nebo koncert Jaroslava Svěceného ve smiřické kapli.


Aktualizace článku 11.11.2009, 10:07:48

Chlumec trápí nečekaný nárůst cizáků. Vzrostl  vandalismus

Datum vydání: 18. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (sir)

...

Podobné starosti týkající se romské komunity řeší i další města v regionu. Vypořádat se s potížemi musely Smiřice. Město mělo na stole dokonce petici obyvatel, kteří si na nepřizpůsobivé spoluobčany, hlavně romského původu, stěžovali.

Problémy se týkaly ubytovny, ve které žily početné rodiny a signatářům petice vadilo především chování jejich dětí, uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar.

Město situaci vyřešilo nutnou rekonstrukcí budovy. Přestavba si vyžádala její uzavření, takže se obyvatelé museli postupně vystěhovat.


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:56:22

Poslanci v pád režimu nevěřili

Datum vydání: 6. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: (lka)

V roli poslankyně Federálního shromáždění zažila Vítězslava Klůzová ze Smiřic sametovou revoluci – pád komunistického režimu v Československu i volbu prvního porevolučního prezidenta.

Před dvaceti lety podle bývalé poslankyně za Československou stranu socialistickou a současné smiřické zastupitelky Vítězslavy Klůzové panovala ve Federálním shromáždění zvláštní atmosféra.

Člověk věděl, že se něco děje, ale neměl důvěru k tomu, že by se mohlo něco změnit. Bylo mi tehdy čtyřicet let, takže jsem v tom režimu žila prakticky celý život. Až po prázdninách, když přišly zprávy o událostech v Německu, bylo jasné, že se cosi stane, vzpomíná Vítězslava Klůzová na tehdejší časy.

V Československé straně socialistické se seznámila s lidmi, kteří byli komunistickým režimem poznamenaní.

Poznala jsem tam například pana Přeučila, který byl odsouzený v procesu s Miladou Horákovou. Necítil nenávist, jen ho mrzelo, když na Václavském náměstí potkal procházejícího se bachaře z uranových dolů. Nechápu, že Ludmilu Brožovou-Polednovou odsoudili až teď, říká.

Mezi 17. a 27. listopadem 1989 se účastnila mítinků a pochodů v Hradci Králové. O událostech sametové revoluce ve Smiřicích, odkud pochází, se dozvídala pouze z vyprávění.

Sedmadvacátého listopadu jsme ve Federálním shromáždění hodnotili zásah proti studentům na Národní třídě, od té doby jsem byla v Praze, popisuje vývoj revolučních událostí Vítězslava Klůzová.

Měli jsme stát za prezidentem, ale on na zasedáních ani nepromluvil. Nebylo se už čeho zastávat, dodává. V prosinci 1989 tak byl zvolen do funkce prvního porevolučního prezidenta Václav Havel.

Tři měsíce po převratu navštívil Václav Havel se svou ženou Olgou hradecký pivovar, připomíná jeden z porevolučních zážitků Vítězslava Klůzová, která se poté společně s Josefem Luxem účastnila mnoha mítinků v Hradci, Dvoře Králové nad Labem či na Havlíčkobrodsku. 


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:58:03

Otázka pro ... starostu Smiřic Luboše Tuzara

Datum vydání: 13. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: 

Co říkáte na chystané omezení vlaků mezi Hradcem a Jaroměří?

Redukce vlakového spojení pochopitelně příjemná není. Na druhou stranu je tam řada spojů, které vypadnou o víkendech a o svátcích nebo ve všedních dnech dopoledne, což asi svou logiku má. My jsme chystané změny zveřejnili a ze strany občanů registrujeme jedinou připomínku, navíc ústní. Takže se na základě toho nedomnívám, že by plánované omezení železniční dopravy našim občanům způsobilo nějakou újmu. Když se dělaly změny jízdních řádů v minulých letech, tak jsme tady měli třeba podpisovou akci, nebo se připomínek sešlo víc. Jsme na železniční dopravě sice hodně závislí, ale škrty zřejmě nastanou v takových časech, že to lidem nevadí.


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:59:21

Nová vánoční výzdoba? V době krize zapomeňte

Datum vydání: 26. 11. 2009
Zdroj: Hradecké noviny 
Autor: Martin Černý

...

Ani Smiřice nechtějí rozhazovat. K obměně nebo rozšíření světelné výzdoby z ekonomických důvodů nedošlo, řekl starosta Luboš Tuzar.

...


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:59:46