www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Město Smiřice | Co o nás napsali | 2009 | Červenec
Aktuality z radnice
Město Smiřice
Statistické údaje
Hlavní dokumenty města
Mapa města, seznam ulic
Rodov a Trotina
Historie Smiřic
Kronika města
Znak města
Památky ve městě
Čestní občané
Významné osobnosti města
Životní prostředí
Partnerské město
Boguszów-Gorce
Zprávy z města
Smiřický infoservis
Co o nás napsali
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Listopad
Prosinec
Fotogalerie
Revitalizace nám. Míru
Obnova zámeckého parku
Územní plán Smiřice
Úřední deska
Orgány města
Městský úřad
Městská policie
Správa hřbitovů
Krizové řízení
Volby 2018
Sociální oblast
Zdravotnictví
Školství
Kultura
Informační centrum
Zpravodaj
Sport
Cyklostezka Hradec
Králové – Josefov – Kuks
Společenské organizace
Firmy, instituce
Útulek pro psy
Internetový rozcestník
Turistické informace
Mapa webu


Rychlé odkazy
Smiřické svátky hudby
Smiřická kaple
Městská knihovna
Základní škola Smiřice
Dům dětí Smiřice
Kulturní středisko Dvorana
Mateřská škola Smiřice


Varhany lákají turisty do smiřické kaple

Datum vydání:  7.7.2009
Zdroj: Hradecké noviny
Autor: (mb) 
číslo: 156

Opravených barokních varhan z 18. století se na jaře, po dlouhých letech, dočkala zdejší kaple. V neděli se na ně poprvé mohli při oficiální prohlídce zdejší obyvatelé i turisté. "Hned první den přišlo téměř dvacet lidí, což není na začátek letní sezony špatný výsledek," řekla průvodkyně Ladislava Reichová. Smiřická kaple bude pro veřejnost otevřena celé léto vždy v neděli, a to ve 14, 15 a 16 hodin. Poslední prohlídky jsou plánovány na sobotu 12. září, kdy se ve Smiřicích konají městské oslavy.


Aktualizace článku 10.07.2009, 12:15:27

Petice měla smysl, vandalové z problémové ubytovny mizí

Datum vydání:  2.7.2009
Zdroj: Hradecké noviny
Autor: Martin Černý 
číslo: 153

Podle starosty Smiřic Luboše Tuzara nejsou někteří obyvatelé objektu schopni dodržovat obecně platná pravidla a vyhlášky.

Už toho máme dost, tvrdí někteří lidé z okolí ubytovny v Hankově ulici u nádraží. Vadí jim chování části obyvatel objektu. Město má na stole dokonce petici občanů, kteří si na nepřizpůsobivé spoluobčany, hlavně romského původu, stěžují.

"Peticí jsme se už zabývali. Na ubytovně žijí početné rodiny a signatářům petice vadí především chování jejich dětí," uvedl starosta Smiřic Luboš Tuzar. Dodal, že předmětem stížností je hlavně vandalismus, kdy děti běhají po cizích zahradách, lámou větve, drancují úrodu a kamenovali dokonce želvu.

"Lidem v okolí se navíc leccos ztratilo ze sklepů. Třeba to s ubytovnou nemusí souviset, ale lidé si to dávají dohromady," řekl představitel města. Podle jeho slov nejsou někteří obyvatelé ubytovny ani schopni dodržovat obecně platná pravidla a vyhlášky, například o třídění odpadu.

Stížnostmi obyvatel žijících v blízkosti se už zabývala také policie. Například koncem dubna ohlásil majitel domu stojícího nedaleko ubytovny na policejním oddělení v Holohlavech, že mu děti ze sousedství neustále házejí na pozemek a do bazénu nepořádek i kusy cihel. Kameny údajně metaly také po želvě, kterou majitelé pouštějí na zahradu do výběhu. Policie zjistila, že uvedené skutky mají na svědomí čtyři chlapci ve věku od šesti do devíti let.

Podle hradecké policejní mluvčí Anny Pešavové byla událost řešena jako přestupek, konkrétně úmyslné narušování občanského soužití. Kvůli nízkému věku dětí byl případ odložen. O události však byla informována "sociálka" hradeckého magistrátu.

Na základě petice vyvolala radnice jednání s majitelem objektu i provozovatelem ubytovny. "Došli jsem k závěru, že ubytovna si žádá rekonstrukci, což bude obnášet její uzavření. K vystěhovávání obyvatel podle mých informací už průběžně dochází," tvrdí Luboš Tuzar. Starostova slova potvrdil i provozovatel ubytovny Jiří Bartman. "Lidé se stěhují, už jich tady zůstalo minimum," řekl.

Podobné trable, ovšem z ubytovny ve své obci, měli před časem také lidé v sousedních Černožicích. Problémových obyvatel se obec nakonec zbavila, když hygienou uzavřenou ubytovnu před třemi lety koupila. Velká část objektu je sice od té doby nevyužitá, ale obyvatelé mají klid. "Měli jsme strach, aby tam opět nebyla ubytovna," vysvětlil starosta Jaromír Kotěra.


Aktualizace článku 04.02.2010, 17:33:24

Smiřická kaple opět otevírá bránu

Datum vydání:  4.7.2009
Zdroj: Hradecké noviny
Autor: (čer) 
číslo: 155

Zdejší zámeckou kapli Zjevení Páně, která je národní kulturní památkou, si zájemci budou moci přes léto prohlédnout pravidelně každou neděli od 14, 15 a 16 hodin. První z prohlídek objektu, který se může nově pochlubit i obnovenými varhany, se uskuteční tuto neděli, poslední je na programu 12. září, kdy Smiřice budou slavit 350 let povýšení na město. Nejméně šestičlenné organizované skupiny mohou kapli navštívit také mimo otevírací dobu, po předchozí domluvě.


Aktualizace článku 10.07.2009, 12:19:52

Smiřická školka dostává nové topení

Datum vydání:  27.7.2009
Zdroj: Hradecké noviny
Autor: (čer) 
číslo: 173

Zhruba 460 tisíc korun dá město do končící prázdninové rekonstrukce topení v místní mateřské škole. "Topení bylo v havarijním stavu. Některá topná tělesa sákla, část školky šla hůře vytápět a chyběla regulace," vysvětlil důvod zásahu starosta Smiřic Luboš Tuzar. Kromě montáže regulace a topných těles obnova zahrnuje zhotovení nových rozvodů. Zlepšení se o prázdninách dočkala rovněž smiřická základní škola, kde radnice zajistila výměnu staré podlahové krytiny v jídelně. Náklady na tuto akci dosáhly 220 tisíc korun.


Aktualizace článku 14.08.2009, 12:17:25