www.mestosmirice.cz
Úvodní stránka Město Smiřice Úřední deska Orgány města Městský úřad Kultura Sport
právě prohlížíte ...  Aktuality z radnice

Aktuality z radnice (Aktuality z radnice) Archiv
Kalendář kulturních akcí (Kultura) Archiv
Ostatní pozvánky a oznámení (Aktuality z radnice) Archiv
Kompletní výpis všech akcí v systému

Zúčastněte se soutěže o nejlepší pokrm z brambor v partnerském městě Boguszów–Gorce

Máte osvědčený a úspěšný recept na jídlo z brambor? Chcete jej prezentovat v našem polském partnerském městě?

Zúčastněte se tradiční slavnosti brambor v Boguszówě–Gorcích!

Pro všechny, kteří rádi vaří a mají osvědčený recept na pokrm z brambor, máme pozvánku na tradiční slavnost brambor „Biesiada Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, která se uskuteční v sobotu 29. srpna 2015 v kulturním centru Witold v partnerském městě Boguszów–Gorce.

Slavnost brambor se těší rok od roku většímu zájmu veřejnosti. Klade si za cíl podporu regionálních folklorních a kulinářských tradic. Neodmyslitelnou součástí slavnosti je i kulinářská soutěž o nejlepší pokrm vyrobený z brambor, které se mohou zúčastnit všichni milovníci této potraviny.

Soutěž se vyhlašuje ve dvou kategoriích – studený pokrm a teplý pokrm. Oceňuje se nejen chuť připraveného pokrmu, ale také vzhled a způsob servírování. Soutěžní pokrmy hodnotí porota, ve které zasedají místní restauratéři, šéfkuchaři a zástupci místní samosprávy.

V rámci akce vystoupí místní folklorní a umělecké soubory, pro děti jsou připraveny různé akce a soutěže. V letošním roce se na slavnosti představí i děti ze smiřické Základní umělecké školy.

Pokud tedy máte dostatek odvahy představit svůj oblíbený pokrm z brambor, můžete se přihlásit – přihlášku najdete níže v připojeném souboru. Přihlášku podávejte prostřednictvím Kulturního střediska Dvorana nejpozději do pátku 14. 8. 2015 – předat je můžete buď osobně nebo zaslat e-mailem na adresu kultura@mestosmirice.cz.

Podrobné informace o soutěži zájemcům podá buď paní Jana Urbanová (tel. 602 316 525) nebo paní Ladislava Reichová (tel. 775 733 290), které se této soutěže v loňském roce zúčastnily.

Informace o loňské soutěži (v polském jazyce) najdete na stránkách boguszowského kulturního centra ZDE

 

---------------------

Miejska Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie - Gorcach zaprasza serdecznie wszystkich miłośników kartoflanych potraw oraz doskonałej zabawy na „Biesiadę Ziemniaczaną pod Mniszkiem”, która odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. na terenie Centrum Kulturalno – Kongresowego Witold w Boguszowie – Gorcach.

„Biesiada Ziemniaczana” to impreza cykliczna, która na stałe wpisała się w kalendarz przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie powiatu wałbrzyskiego i rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród odbiorców.

Nieodłącznym elementem Biesiady jest konkurs kulinarny o „Statuetkę Mistrza Potrawy Ziemniaczanej”, do którego zgłaszać się mogą wielbiciele dań ziemniaczanych z terenu Dolnego Śląska. Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach kulinarnych: „potrawa na zimno” lub „potrawa na ciepło”. W celu rozstrzygnięcia konkursu organizator powoła jury, w którego skład wejdą osoby zawodowo zajmujące się gastronomią oraz samorządowcy z Dolnego Śląska, a także miast partnerskich Boguszowa-Gorc.

W związku z organizacją Konkursu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem oraz do wzięcia udziału w kulinarnym przedsięwzięciu.

REGULAMIN:

  1. W konkursie przewidziane są dwie kategorie: „potrawa na zimno” lub „potrawa na ciepło”.
  2. Ziemniaczaną potrawę należy przynieść gotową (istnieje możliwość podgrzania potrawy na miejscu) do godz. 15:00 dnia 29 sierpnia 2015 r. (w przypadku zmiany godziny organizator poinformuje o tym telefonicznie).
  3. Ocenie podlegać będą walory smakowe, estetyczne i sposób podania (dekoracja potrawy, stołu itp.) prezentowanej potrawy. Dekoracja stołu musi być ukończona przed godziną 15 w dniu konkursu.
  4. Karty zgłoszenia (oddzielne dla każdej potrawy) należy składać do 17 sierpnia br. (poniedziałek) osobiście w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury lub przesyłać listownie na adres: MBP-CK, pl. Odrodzenia 4, 58 – 370 Boguszów-Gorce
  5. Wszelkich informacji na temat konkursu udziela: Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury tel.: 74 844-92-84, fax: 74 844-88-32

Související soubory ( 1 )
Otevři soubor: 1729.pdf 465 KB Přihláška